Csehországban több mint egy hónap után pénteken újra tízezer alá csökkent a napi új igazolt fertőzések száma.
Kedden a kórházban kezeltek száma 9006-ra, a súlyos állapotúak száma pedig 2016-ra csökkent.
A csimpánzoknak hiányzik az emberi társaság, és unatkoznak.
Hétfőn a laboratóriumi szűrések 10 511 új igazolt fertőzést mutattak ki, ami 130-al kevesebb, mint egy hete.
Rekordalacsony az elégedettség a belpolitikai helyzettel Csehországban.
A nyilvános társadalmi vita erről a kérdésről a sajtóban 2018 óta folyik, amikor is az akkori kormány a párkapcsolatok egyenjogúsítása mellett foglalt állás.
Mire a mentők kiérkeztek a helyszínre, a férfin már nem lehetett segíteni, a helyszínen meghalt.
Körorvosok és orvostanhallgatók mozgósításával szeretnék pótolni a hiányzó egészségügyi személyzetet.
A rendőrség a maszkviselés mellett arra is odafigyel majd, hogy a résztvevők száma nem lépi-e túl a megengedett határt.
A kórházak leterheltsége eltérő, ezért már jó két hete naponta több tucatnyi beteget szállítanak az egyik régióból a másikba.
Jelenleg több mint 8100 személyt kezelnek Coviddal a cseh kórházakban, ami a járvány tavaly márciusi kitörése óta új csúcsot jelent.
15 ezer AstraZeneca vakcina érkezik a szomszédos tartományból.
Túllépte már a húszezret a koronavírus-járvány halálos áldozatainak száma Csehországban, ahol az első fertőzést majdnem egy éve, tavaly március elsején mutatták ki a laboratóriumok.
Csehországban jelenleg a legmagasabb az új fertőzöttek aránya az Európai Unióban.
Egyre inkább terjed a koronavírus-járvány a csehországi tanulók körében.
Az eddigi legszigorúbb korlátozások bevezetését tervezi a cseh kormány.
A Cseh Légitársaság nyár óta már 300 alkalmazottját menesztette a koronavírus-járvány következtében kialakult problémák miatt.
A rossz járványhelyzet miatt Csehország a szomszédos országoktól kér segítséget.
A rendőrség egy volt kórházi dolgozótól kapta a panaszt, akit régen elbocsátottak.
Változatlanul romlanak a járvány mutatói Csehországban.