Januárban elindították a bérlakás iránt érdeklődők regisztrációját, és a nyilvános információk szerint már az első napon négyezren jelezték igényüket.
Pozsonyban tanácskoztak ma a V4-ek házelnökei.
A Sme rodina májusi, júniusi és szeptemberi választási időpontot is hajlandó támogatni.
A parlament elnöke ragaszkodik az előrehozott választáshoz. Fico Pellegrinivel kormányozna legszívesebben.
Ha a politikai pártoknak január végéig nem sikerül megegyezniük az előrehozott választásokban, akkor hivatalnokkormány veszi át az irányítást.
A választókkal ért egyet, újra kell osztani a lapokat.
Az új parlamenti többségről szerinte Eduard Hegernek kell megegyeznie Richard Sulíkkal, az SaS elnökével.
Még a legrosszabb költségvetés is jobb a semmilyennél, a provizóriumnál, mert azt az emberek nem élik túl!
Ellenkező esetben nem lehetne garantálni az energiaárakat sem.
Lesz még itt vita.
Azonnal összehívná a házbizottságot és Zuzana Čaputová államfőhöz menne a pártelnökökkel.
December 8-án kerülhet sor a kormány visszahívásáról szóló rendkívüli parlamenti ülésre.
Lesz-e megoldás.
Ha a több ezer orvos tényleg felmond, és felborul az egészségügyi rendszer, a Sme rodina mozgalom kilép a kormányból.
Sulík szerint a tervezet katasztrofális, de bírálattal illette azt is, hogy nem tartalmaz kiadási korlátokat sem, ráadásul az eddigi legnagyobb hiánnyal számol.
Boris Kollár házelnök a dévényi Szabadság kapujánál mondott beszédében a jelen politikusaihoz is szólt, emlékeztetve őket: az emberek aktuális problémái megoldásért kiáltanak.
Bízik abban, hogy a belügyminiszter a posztján marad.
Sulík szerint "igen nagy kár", hogy Kollárnak nincs néhány étterme, akkor a vendéglátóiparban is lehetne csökkenteni az adókat, ahol ráadásul még szükség is lenne rá!
Nem kizárt, hogy még pénteken sem tudják orvosolni a helyzetet, emiatt valószínűleg november 8-án folytatódna a parlamenti munka.
Nyílt napot tartottak szombaton a nagymegyeri fürdőben.