Egyre több politikus körül fogy el a levegő Nyugat-Európában, ami több államban is kormányválságot okozhat.
Johnson látja maga előtt, ahogy Churchill szelleme némán, csupán sétabotjának kopogásával bátorítja Zelenszkijt minden megpróbáltatáson keresztül.
Johnson várhatóan ügyvezető minőségben a kormány és a Konzervatív Párt élén marad utódja megválasztásáig, amely a nyár végéig eltarthat.
Szerdán a brit kabinet tagjai megpróbálták elérni, hogy jelentse be lemondását.
Johnson hangsúlyozta, a világ támogatja Ukrajnát, és az ukrán fegyveres erők képesek visszafoglalni az orosz erők által megszállt területeket.
A brit kormánynak az a terve, hogy Ruandába telepítsék át mindazokat, akik a brit határt illegálisan átlépve érkeznek Angliába.
Megnyerte a kormányzó brit Konzervatív Párt alsóházi frakciójának tagjai által hétfőn tartott bizalmi szavazást Boris Johnson miniszterelnök, aki így megtarthatja pártvezetői és kormányfői tisztségét.
Boris Johnson a modern brit politikatörténetben az első olyan, hivatalban lévő brit miniszterelnök, akit törvénysértés miatt rendőrhatósági szankcióval sújtottak.
A kormányfő többször is hivatalosan elnézést kért, azonban számos alkalommal jelezte azt is, hogy nem kíván távozni tisztségéből, jóllehet ezt az ellenzék mellett a Johnson vezette Konzervatív Párt soraiból is sokan követelik.
A Scotland Yard nem fedte fel a megbírságoltak kilétét, de a brit kormány már korábban hivatalosan bejelentette, hogy az ügyben Boris Johnson miniszterelnök és felesége is pénzbüntetést kapott.
Boris Johnson brit miniszterelnök szerint jelenleg nem lenne sok értelme a tárgyalásnak Vlagyimir Putyin orosz elnökkel.
Hogy elejét lehessen venni az ukrajnai civil lakosság elleni tüzérségi támadásoknak.
Nagy-Britannia a jövő héten újból megnyitja kijevi nagykövetségét, ezzel is demonstrálva az ukrán néppel vállalt szolidaritását.
Partikat szervezett a járvány idején, és még hazudott is róluk.
A beutazási tilalom kiterjed Dominic Raab miniszterelnök-helyettesre és igazságügyi miniszterre, továbbá Theresa May volt miniszterelnökre is.
Milyen következményei lesznek a klubra a szigorú szabályoknak.
London fenntartja a Moszkva ellen kivetett szankciókat, emellett humanitárius segítséget nyújt Ukrajnának.
Némi önellentmondást vélünk felfedezni a nyilatkozatban.
Johnson arra szólítja fel a partnerországokat, hogy nyilvánítsák ki szolidaritásukat az orosz agresszió fő terhét viselő NATO-szövetségesekkel.
A botrányt azok a sajtóértesülések robbantották ki, amelyek szerint a londoni kormányfői hivatalban a járvány elleni szigorú kapcsolattartási korlátozások idején rendszeresen összejöveteleket, partikat rendeztek.
Boris Johnson hangsúlyozta, olyan megoldást kell találni, amely Ukrajna területi integritását és az önvédelemhez fűződő jogát egyaránt tiszteletben tartja.
A legnagyobb brit közvéleménykutató cég, a YouGov kedden ismertetett vizsgálata szerint a megkérdezett brit választók 63 százaléka pártolná Johnson távozását, és csak 25 százalékuk marasztalná hivatalában a kormányfőt.
Johnson hiszi, hogy Oroszország minden félelmére gyógyírt lehet találni, és türelmes, fegyelmezett diplomáciával meg lehet teremteni a kölcsönös biztonságot.
A szigetországban fenntarthatók a jelenlegi járványellenes szabályozások.