A szatmári békekötés után Bercsényi francia földön bujdosott, de nem tétlenkedett, huszárezredet verbuvált, így jött létre a francia haderő első igazi huszáralakulata.
Bercsényi László 1712-ben Franciaországba ment és belépett a nagyrészt magyarokból álló Ráttky-huszárezredbe.