Polgármesterek követelnek egységes fellépést
Állítólag polgármesterek követelik a Híd és az MKP együttműködését! Állítólag majdnem hatvan polgármester szólította fel a Híd és az MKP vezetését levélben arra, hogy kezdjék újra a választásokon való együttműködésről szóló tárgylásokat. Állítólag két levelet is küldtek a két pártelnöknek – az egyiket a csallóközi, a másikat a gömöri településvezetők!
Késő bánat, de nem eb gondolat! Különösen akkor, ha valaki, esetleg valamelyik pártalapító megszámolná a magyar választókat a Felvidéken, elosztaná kettővel vagy még többel, és egyből rájönne mindenki, hogy az így kapott eredmény a parlamentbejutáshoz elegendő 150 ezer szavazattól sokkal messzebb van, mint mondjuk, Somorja Pozsonytól.
Csak miért nem ébredtek fel korábban ezek a jószándékú polgármesterek? Miért nem írták meg korábban a levelüket, akkor, mielőtt a nyáron leültek volna egyeztetni a pártdelegációk?! Főleg a hidasoknak kellett volna Bugárnak írni sok-sok levelet! Ezt a mostani levelet aláírta állítólag Balódi Lászó, Hodos község polgármestere is, aki a Híd parlamenti képviselője is egyben. Miért nem figyelmeztetett, szervezkedett akkor, amikor a Híd országos tanácsa elutasította az MKP egyenrangúságon alapuló feltételeit?
A polgármesterek azért sokkal jobban ismerik az emberek véleményét, akaratát, hiszen ott élnek közöttük. A polgármesteri hivatalok közelebb vannak az emberekhez, mint a parlamenti széksorok, melyekre nemsokára talán ki lehet írni, hogy itt annak idején magyarok is ültek. A parlament egykori alelnökeinek dísztablójára pedig felkerülhet Bugár három képpel is, ahányszor alelnöke volt a nemzeti tanácsnak. Mementóként!
A két pártot így utólag összehozni olybá tűnik, mint amikor a lego-kockát akarunk duplo-kockával összeillesztve.
Összeegyeztetni képtelenség őket a különbözőségük miatt! Gyakorló nagypapaként tudom, lehetetlen vállalkozás!
Menyhárt József, az MKP elnöke tiszteletben tartja a polgármesterek levélben megfogalmazott aggodalmait, és nyitott minden olyan párbeszédre, amely az egységes magyar érdekképviseletet biztosítaná.
Ugyanakkor a Híd a levelekre válaszul azt hangsúlyozta, hogy a párt Országos Tanácsa (OT) korábban 37:5 arányban vetette el az MKP-val aló együttműködést,
és a jelenlegi szétforgácsolódás miatt nincs rá esély, hogy koalícióban indulva megszerezzék a parlamentbe jutáshoz szükséges hét százalékot. Viszont továbbra is áll az ajánlatuk, a listájukon indulhat mindenki, az MKP is. Csak már fogytán a helyek, főleg a jó helyek - figyelmeztetett mindenkit nemrégiben a Híd elnöke.
Csupán két rövid megjegyzés a hidas állásponttal kapcsolatban, az egyik, hogy melyik favágó kezdte el a forgácsolást? A másik pedig a 37:5-ös elutasítási aránnyal kapcsolatos. Ez tényleg meggyőző különbség, ami valószínűleg az elnöki felvezetés és tálalás eredménye az országos tanácsülésen, amit követett a szavazás: Arra a felszólításra, hogy most tegye fel a kezét, vagy inkább menjen ki a teremből az, aki azt akarja, hogy folytassuk a tárgyalásokat az MKP-val az egyenrangú feltételekről! Öten tették fel a kezüket!
A közös listaállításról sajnos már nagy valószínűséggel lecsúsztak, már csak azért is, mert közben közéjük csúszott a semmiből az Összefogás politikai mozgalom, melyet a Híd hívott életre azzal, hogy elfogadhatatlan feltételeket támasztott az MKP részére a közös indulás esetén.
Miről tárgyaljanak akkor? Ki mit vesz a másiknak karácsonyra?
Jobb esetben a kölcsönös megnemtámadási szerződésről, hogy a kampányban egymást nem fogják bántani? De azt meg úgysem fogják betartani!
Csak nehogy új pártot alapítsanak a csalódott polgármesterek, egy új MPP-t – Magyar Polgármesterek Pártját!