2020. március 24., 08:33

Orbánnak "tejhatalom", Gyurcsánynak túró

A magyarországi politikai ellenzék szerint nem szabad „tejhatalmat” adni Orbán kezébe. Ezzel riogatott mókásan az MSZP elnök Tóth Bertalan!

 

Hát ne is, nehogy már a miniszterelnök mondja meg azt is, hogy mennyit és milyen tejet, kefírt, joghurtot igyon a magyar ember, főleg az ellenzékkel szimpatizáns! A visszavonulásra kényszerült volt felvidéki miniszterünk mondaná is rögtön, ha még szót kaphatna, hogy demokráció van, ne szóljon bele egy kormányfő a nép tejfogyasztásába!

A kormány szempontjából viszont nagyon ügyesen politizál a magyar ellenzék! Most már a legfanatikusabb ellenzéki szimpatizánsokon kívül mindenki látja, hogy mi mindenre képesek, de semmire se alkalmasak Gyurcsányék.

Mi ezt itt a Felvidéken eddig is tudtuk, csak Bugárék magyar ellenzéki sugallatra igyekeztek agymosással megtéveszteni minket. Sikertelenül!

Azt azért még álmunkban se gondoltuk, hogy a balliberális ellenzék a Jobbikkal kiegészülve nem fogja megszavazni a magyar Parlamentben a válsághelyzet kezelésére szolgáló jogszabályok sürgősségi tárgyalását arra hivatkozva, hogy Orbánék diktatúrát akarnak bevezetni az ország lakossága védelmének álcája alatt.

Jakab Péter, a Jobbik elnöke ezzel kapcsolatban gúnyosan királyságot emleget, Fekete-Győr, a Momentum első embere diktátortörvényről beszél, Tóth Bertalan pedig az ország kiszolgáltatottságától retteg. Gyurcsányék sem szavazták meg a felhatalmazási törvényt, mert szerintük ennek alapján a rendkívüli állapot akár „az idők végezetéig szólhatna”.

Szerintük az lenne a demokratikus, ha a kormány válsághelyzetben is csak toporogna, megvárná a parlamenti pártok konszenzus alapján meghozott döntéseit, hogy például melyik budapesti piac zárjon be a válság miatt, a Lehel téri vagy a Bosnyák téri. A gazdasági intézkedések bevezetéséról, mint a hiteltörlesztés év végéig tartó befagyasztásáról, valamint a vészhelyzetben lejáró gyedek és gyesek jogosultságának meghosszabbításáról is hosszasan elcsámcsognának a parlamentben Gyurcsányék a gyors kormánydöntés helyett!

Tehát jól halad az ellenzék abba az irányba, hogy a Fidesz-KDNP 2022-ben már 4/5-ös többségét szerezzen a választáson, és akkor az ilyen parlamenti szavazások sem fognak neki gondot okozni. Ekkora öngólt utoljára a migránsok beözönlését megakadályozó határkerítés felépítésének ellenzésekor, a migránsok befogadásának helyeslésénél rúgott a magyar ellenzék. Ugyanis a Nézőpont Intézet közleménye szerint

példátlan nemzeti egység alakult ki a koronavírus elleni védekezés ügyében Magyarországon a lakosság körében.

A Nézőpont felmérése alapján a magyarok 94 százaléka úgy gondolja, fent kell tartani a vészhelyzetet az országban, mindössze 4 százalékuk ellenzi ezt. Az elemzés szerint a védekezésben "láthatóan önálló profilt építgető fővárosi vezetés" számára is figyelmeztető jel, hogy a budapestiek 76 százaléka szintén elégedett a kormány járványügyi intézkedéseivel.

A kiemelt figyelem is oka lehet, hogy a határozottan fellépő kormány mögött soha nem látott társadalmi támogatás alakult ki

- állapította meg a közlemény.

„Tejhatalom” helyett viszont teljhatalmat tényleg kaphatott volna a magyar kormány az Országgyűléstől a válsághelyzet idejére. Meg is kapja egy hét múlva kétharmaddal, de ebben a helyzetben minden nap számít, életeket mentő lehet. Túlpolitizálták a bajt az ellenzéki oldalon. Pedig a baj nem politizál. Az csak jön magától. A halál torkában is az ellenzéki pártérdek diadalmaskodott!  

Kénytelenek lemondani a brüsszeli segítségről is!

Az ellenzék a parlamenti vita során bizonyára szeretett volna azzal érvelni, hogy az EU megsegíti az összes tagállamot ebben a kialakult válsághelyzetben, biztosít minden védőeszközt, felszerelést, és nem vagyunk csak magunkra utalva. Sajnos csalódniuk kellett, mert Brüsszel a koronavírus elleni küzdelemben ugyanolyan módon viszonyul az Európa Uniós országokhoz, mint ahogyan viszonyult a migránsok beáramlásának megakadályozásához, az egyes tagállamok határvédelmének megerősítéséhez.

És láss csodát, Kína, az EU által egyfolytában támadott Oroszország, sőt még Kuba is többet tett a járvánnyal sújtott országok megsegítése érdekében, mint az EU és a EP, Brüsszel és Strasbourg együtt! Ezt ugyanúgy érzékeli az ország lakosságának 94 százaléka, mint az ominózus parlamenti szavazást.

A magyarországi ellenzék bizonyára abban reménykedik, hogy a koronavírus által okozott vészhelyzet Magyarországon ugyanúgy, mint Szlovákiában kormányváltást idézhet elő. Csak arról az egy dologról feledkeztek meg odaát, hogy Felvidéken ezt megelőzte egy parlamenti választás…Olyan, amilyen eredménnyel!

Megosztás
Címkék

Iratkozzon fel napi hírlevelünkre

A Facebook drasztikusan korlátozza híreink elérését. A hírlevelünkbe viszont nincs beleszólása, abból minden munkanapon értesülhet a nap 7 legfontosabb híréről.