lapajánló
Sodródó magyar szavazók, a 30 ezüst ára és a lélek csillanása
Magyar7 - 17. száma
2020. április 19., 10:31

Lengyel, magyar két jó barát, együtt harcol, s issza borát

A történelmi gyökerű, szilárd alapú magyar-lengyel barátságnak egyáltalán nem kedvez Donald Tusknak, az Európai Néppárt lengyel elnökének Orbán Viktor ellen intézett egyik-másik kirohanása. A Brüsszel által koordinált támadássorozatban talán a lengyel politikus ment a legmesszebbre.

Donald Tusk
Donald Tusk
Fotó: Jack Taylor

Pár héttel ezelőtt egy videóinterjúban előbb a koronavírushoz hasonlította a magyar miniszterelnököt:

néhány politikus és néhány társadalom úgy viselkedik, mint egy vírus, nem pedig úgy, mint az oltás”

– jelentette ki, hozzátéve, hogy Európa jövőjével kapcsolatban az igazi veszélyt nem is a járvány jelenti az Európai Unióra, hanem a Kaczyński, Orbán vagy Trump típusú politikusok.

Mondta mindezt a magyar Országgyűlés által a közelmúltban elfogadott koronavírus-törvény kapcsán, amely nagyobb mozgásteret biztosít a kormánynak a járvány elleni küzdelemben, és amit az ellenzék demokráciaellenesnek tart, mert szerintük teljhatalmat biztosít Orbánnak az élet minden területén. Az más kérdés, hogy azóta sem tudnak egy erre vonatkozó tényszerű visszaélést prezentálni…  

Brüsszelbe a törvény ellenzéki sugallatra már úgy jutott el, hogy a kormány befagyasztotta a parlament működését.

Az EU politikusai szinte már el sem hiszik, vagy nem is akarják elhinni, hogy a magyar ellenzéki oldal által megfogalmazott rágalmak közül semelyiknek sincs valóságalapja, ezért úgy vélik, hogy ha csak egynek is van némi köze a valósághoz, már az is bőven elég Orbán Viktor tetemrehívásához.

Azóta szinte minden napra jut a brüsszeli csúcsvezetők részéről egy olyan interjú vagy kijelentés, amellyel pocskondiázzák a magyar kormányt.

Világjárványügyben szinte már az az ember érzése, hogy magyar földön nem is a koronavírus elleni küzdelemnek, hanem a vírusnak szurkolnak, mert emberáldozatok árán is meg kell buktatni a magyar kormányt! Az összehangolt rágalomhadjáratban talán még Von der Leyen, az EB elnöke volt a leginkább visszafogott, csak annyit mondott, hogy „különösen figyelni fog az Európai Bizottság Magyarországra”.

Mintha ezt eddig nem tette volna, csak nem éppen úgy, ahogy ezt a magyar emberek nagy többsége szeretné. Ők köszönik szépen a vigyázó szemeket, melyeket inkább Párizsra vethetnének, és a megkülönböztetett figyelem helyett inkább segítséget várnak ebben a válsághelyzetben Brüsszeltől.

Tusk viszont újratöltött, és csütörtökön csípőből megint tüzelt Orbánra a Spiegelben.

A lap kérdésére arról elmélkedett a lengyel politikus, hogy a magyar kormányfő a magyar emberek félelmére alapozza hatalmát, legyen szó migrációról vagy koronavírusról. Minden vészhelyzetet kihasznál a saját hatalma megerősítésére! Ezzel viszont a Néppárt elnöke a koronavírus mellett elismerte a migrációt is egy olyan vészhelyzetnek, amit ki kell védeni. Ezzel pedig ellentmondásba keveredett azzal a brüsszeli állásponttal, miszerint a migránsokat ellenőrizetlenül be kell engedni az EU tagállamaiba, és Magyarországot pedig meg kell büntetni, mert ellenszegül.

Tusk ebben az interjúban is tett egy Orbánra vonatkozó összehasonlítást: ezúttal a magyar miniszterelnököt Carl Schmitt német ultrakonzervatív jogtudóshoz hasonlította, aki 1934-től a német náci párt tagja és a hitleri diktatúra jogi megalapozója volt.

Ez az állítás viszont az emberi méltóságot és a becsületet sértő volta miatt már kimeríti a büntetőkönyvben a becsületsértésre és a rágalmazásra vonatkozó passzust.

A lengyel politikus azt is szeretné, ha ebben az évben újra megpróbálnák kizárni a Néppártból a Fideszt, mivel szerinte globális harc folyik a demokráciáért.

Viszont a brüsszeli demokráciaértelmezés alapja a pénz és hatalom, Európának az elárasztása migránsokkal, valamint a nemzetállamokat előtérbe helyező kormányok kilövése.

Ebbe a brüsszeli demokráciaképbe viszont nem illik bele az Orbán-kormány! 

Megosztás
Címkék

Iratkozzon fel napi hírlevelünkre

A Facebook drasztikusan korlátozza híreink elérését. A hírlevelünkbe viszont nincs beleszólása, abból minden munkanapon értesülhet a nap 7 legfontosabb híréről.