magyar7 2024_27
Egy este a mesemondóval, két este a székelyeknél és miképpen nyílik ajkuk a szlovák szóra
Magyar7 - 27. száma
2021. november 18., 16:11

Az Európai Bizottság menekültügyben újabb panaszt nyújtott be Magyarország ellen

Mivel Magyarország az Európai Bíróság ítélete ellenére még mindig nem hozta meg a szükséges intézkedéseket a menekültügyi eljáráshoz való hatékony hozzáférés biztosításához, ezért az Európai Bizottság pénzügyi szankciókat is kérve újabb panaszt nyújtott be az Európai Bírósághoz.

eb
Fotó: pixabay.com

Tavaly decemberben az Európai Bíróság a védelemre szoruló személyek (migránsok) szerb-magyar határon lévő tranzitzónákban való „jogellenes fogvatartása”, valamint a menekültek hazatoloncolása miatt ítélte el Magyarországot. A Bizottság most azt kéri, hogy a szóbeli megfedés mellett a Bíróság szabjon ki átalányösszegű és napi kényszerítő bírságot is Magyarországra. Teszi mindezt valószínűleg a magyarországi baloldali ellenzék óhajára, megrendelésére, amely a közelgő országgyűlési választások előtt Brüsszel segítségével eszközöket nem válogatva akarja meggyengíteni az országot, és aztán felelősségre vonni a jelenlegi magyar kormányt, amiért a becsületes magyar adófizető választópolgárokat újabb pénzügyi teherrel sújtja.

Tudjuk viszont, hogy a napi kényszerítő bírság és a fizetendő átalányösszeg milyen eredménnyel jár Lengyelország esetében.

Az Európai Unió Bírósága ugyanis napi egymillió eurós pénzbüntetést rótt ki Lengyelországra, mivel a kormány a bíróság rendelkezésével szembe szegülve, nem függesztette fel a legfelsőbb bíróság fegyelmi kamarájának működését. A lengyel kormány válaszul kijelentette, hogy nem hajlandó fizetni egy zlotyt sem. Brüsszel tehát újabb, összehangolt és jogtalan támadást indított a két ország ellen egy olyan időszakban, amikor Lengyelország éppen az Európai Unió keleti határait védi a fehéroroszok által támogatott migránsokkal szemben, Magyarország pedig ugyanezt teszi a déli határon már évek óta.

Az Európa Tanács a lengyel-fehérorosz határon kirobbant háborús helyzettel kapcsolatos állásfoglalásában óvatos, és mindent Minszkre igyekszik hárítani, a migránsokat békén hagyja. Róluk úgy beszél, mint akiket Lukasenkaék eszközként használnak politikai céljaik elérésére. Pedig valahogyan el kellett jutniuk Fehéroroszországba is…Az EU 700 ezer eurós humanitárius segélyt adott a lengyel határ közelében veszteglő migránsoknak, és Von der Leyen hangsúlyozta: „Európa a fehérorosz határon rekedt emberek oldalán áll, készek vagyunk többet is tenni értük”.  Az Európa Tanács közleménye Josep Borrellt, az EU külügyi és biztonságpolitikai főképviselőjét idézte, aki azt mondta: a döntés tükrözi az Európai Unió elszántságát amellett, hogy szembe szálljon azzal a fehérorosz tevékenységgel, amely az Európa Uniós szankciók eltörlését akarja elérni:

Visszaszorítjuk ezt az embertelen és illegális tevékenységet, ahogy továbbra elfogadhatatlannak tartjuk a fehérorosz lakosság elnyomását"

A lengyel és magyar határvédelemmel, a kerítésépítéssel, a schengeni határok önként vállalt megőrzésével járó milliárdos költségek megtérítésével a tanácsi közlemény nem foglalkozik. Gondoljuk azért, mert ezek az erőfeszítések a migránsok számára megnehezítik az Európai Unió külső határainak illegális átlépését, és akadályozzák a nemzetállamok felhígítását betelepültekkel. Az EB tehát mindig tud panasszal élni az Európai Bíróságon, de hova forduljanak panaszukkal a nemzetállamok? Az Európai Bíróságon ilyen, vagy ehhez hasonló ügyekben esélytelenek…

Megosztás
Címkék

Iratkozzon fel napi hírlevelünkre

A Facebook drasztikusan korlátozza híreink elérését. A hírlevelünkbe viszont nincs beleszólása, abból minden munkanapon értesülhet a nap 7 legfontosabb híréről.