2019. július 30., 17:13

Vizit a Komáromi Járási Hivatal Kertész utcai új székhelyén

Július 22. óta már a Kertész utca 6. szám alatt, vagyis a kívül-belül felújított rendőrségi épületben működik a Komáromi Járási Hivatal. Mivel a polgárok az új ügyfélközpontban mindent egy helyen intézhetnek, időt és energiát takarítanak meg. Eligazodásukat és a gördülékeny ügymenetet a bejáratnál ügyfélszolgálati vezető segíti. Körülnéztünk a korszerű székhelyen.

Járási Hivatalt
Galéria
+8 kép a galériában
Fotó: Nagy-Miskó Ildikó

A lakosok fokozatosan tudatosítják, hogy már az új ügyfélközpontban találják a Komáromi Járási Hivatal (KJH) egyes szakosztályait.

A Štefánik téri épületünkből e kívül-belül megújult és teljesen új bútorzattal felszerelt épületbe költözött át a KJH szervezési, vállalkozási, válsághelyzet-kezelési és általános belső ügyosztálya, továbbá itt székel a korábban a Klapka téren működött környezetvédelmi, illetve a Széna téren üzemelt földügyi- és erdőgazdálkodási, valamint a közlekedésügyi és közúti hatósági főosztályunk is. Szintén nálunk intézhető az okirat- és aláírás-hitelesítés" - mondta el Adamik Simona supervisor a bejáratnál levő iktatóban.

Fotó:  Nagy-Miskó Ildikó

"Ugyancsak itt bonyolíthatók le a rendőrség hatáskörébe tartozó ügyek, mint például a személyazonossági igazolvány, az útlevél, a gépjárművezetői jogosítvány és a fegyvertartási engedély kérelmezése, illetve érvényességének meghosszabbítása, továbbá a gépjármű új tulajdonosra történő átiratása is. A jelenleg szabadságát töltő Szendi László hivatalvezető a 3. emeleten kereshető majd fel” -egészítette ki Adamik Simona.

Fotó:  Nagy-Miskó Ildikó

Kérdésünkre, hogy az ügyfelek eddig hogyan boldogultak, azt válaszolta: az ügyfélszolgálati vezető, illetve távollétében pedig ő segít nekik a sorszámnyomtató és okmánybélyeg-kiadó automata kezelésében, valamint a tájékozódásban.

Adamik szerint sokan el sem olvassák a magyar és szlovák nyelvű tájékoztató táblákat, ahelyett inkább hozzájuk fordulnak információkért és segítségért.

Fotó:  Nagy-Miskó Ildikó

Némi kavarodást okozott a tény, hogy a rendőrségen eddig csütörtökönként nem volt fogadónap, de az új ügyfélközpontban a rendőrségi ügyek szintén valamennyi munkanapon intézhetők.

Hétfőn, kedden és csütörtökön 8-tól 15, szerdán meghosszabbított nyitvatartással 8-tól 17, pénteken pedig 8-tól 14 óráig állunk az ügyfelek rendelkezésére“

- nyilatkozta informátorunk, miután két angolul beszélő külföldi látogató kérdéseire e világnyelven válaszolt.

Fotó:  Nagy-Miskó Ildikó

A költözés előnyének tartja, hogy egyazon épületben működve, gyorsabbá és hatékonyabbá vált az ügyintézés.

„Jó érzés e korszerűen kialakított központban dolgozni. Talán a kollégáim is egyetértenek velem azonban abban, hogy érdemes lenne légkondicionáló berendezést beszerelni az épületbe. Annak hiányát e nagy hőségben főleg az emeleti irodákban dolgozók érzik“ - szögezte le.

Fotó:  Nagy-Miskó Ildikó

Miközben körülnéztünk a modern várótermekben és folyosókon is, egy nevét elárulni nem akaró ügyfél megjegyezte:

jó lenne, ha a sorszámnyomtató ikonjainál is kétnyelvű megnevezések lennének, mert főleg az idősebbek gyakran elbizonytalanodnak a szlovák szövegek láttán.

Fotó:  Nagy-Miskó Ildikó

Kérdés, hogy e hiányosságok az ügyfélközpont szeptemberi hivatalos átadásáig még orvosolhatók-e, jelenleg ugyanis próba-üzemelés zajlik.

Az sem mellékes, hogy a KJH eddigi fő székhelyéül szolgáló megyeháza épületét majd miként hasznosítja Komárom városa. A patinás objektum tatarozása hamarosan befejeződik. A fenntartásával kapcsolatos költségek azonban ezentúl nagy terhet rónak a városra. Eközben a belügyi tárca államigazgatási osztálya jelentős pénzeszközöket takarít meg azáltal, hogy az irodáit immár a tulajdonában levő épületben működteti.
Járási Hivatalt
Galéria
+8 kép a galériában
Megosztás
Címkék