2011. június 9., 08:20

Utcákat öntött el Pozsonyban a víz

POZSONY. Károlyfaluban /Karlova Ves/, Lamacson /Lamaè/ és Pozsonyhidegkúton /Dúbravka/ utcákat, pincéket öntött el a lezúduló víz. A szlovák fővárosban és környékén egész éjjel esett.

Áll a víz a Lamacsról az autópályára vezető úton. A tűzoltók szivattyúzzák ki a vizet Károlyfalu, Lamacs és Pozsonyhidegkút több házában. A Szlovák Tudományos Akadémia objektumának büféjébe is betört a víz.

Az említett városrészekben a vihar több helyen fákat döntött az utakra, a közlekedés akadályozott. A helyzet nem súlyos, de a reggeli csúcsforgalomban komoly fennakadások jelentkezhetnek.

Megosztás