2019. január 5., 12:11

Túladagolásban halt meg egy fiatal férfi - az emberek csak nézték, ahogy szenved

A nyitradivéki (Diviaky nad Nitricou) Denis († 23) élete utolsó pillanataiban olyan szörnyűségen ment keresztül, amit még elképzelni is nehéz. 

drogtúladagolás
Fotó: cas.sk

Denis karácsony előtt alkohol, extasy és amfetamin keverékének fogyasztása következtében szörnyű kínok között életét vesztette. Az emberek csak sokkolva nézték, ahogy kiabál és kéri barátait, hogy segítsenek rajta.

Néhány óra múlva a turócszentmártoni kórház folyosóján életét vesztette. A család feljelentést tett, mivel úgy gondolják, hogy nemcsak a szervezők, de a mentők sem segítettek időben.

A fiú szenvedését a mulatság egyik résztvevője videóra vette, ami aztán az interneten is körözött. A videón a táncklub folyosóján egy széken ül, s a barátját kéri, hogy segítsen rajta. Az arca görcsbe rándul, a lábaival rúgkapál, a kezeivel hadonászik. Így szenvedett néhány órán keresztül, mire a szervezők mentőt hívtak hozzá, de akkor már késő volt.

Megállt a szíve

Attól, ami történt, a résztvevő tanúk is sokk alá kerültek. Ott voltam, láttam, ahogy szenved. Otthagyták ilyen állapotban 3 órán keresztül, csak aztán hívtak hozzá segítséget, mondta az egyik szemtanú. A kétségbeesett lánytestvér szomorúan mondta, hogy a szemtanúk állítása szerint a kiérkező mentőegység, azt kommentálta, hogy magának csinálta, nem kellett volna drogot fogyasztania.

A kassai mentőszolgálat személyzete 6,23-kor kapott segélyhívást az ügyben és 6,30-kor már a helyszínen volt. A mentőalakulat személyzetének magatartásával kapcsolatban, csak azután nyilatkozhatunk, ha az esetet részletesen kivizsgáljuk - mondta Ľubica Bajerovská a kassai mentőszolgálat részéről.

A fiatalember testében a toxikológiai vizsgálat eredménye extasyt és amfetamint mutatott ki.

Nem tudom, hogy maga vette be, vagy valaki az italába dobta. A turócszentmártoni kórház folyosóján halt meg, a boncolási jegyzőkönyv szerint leállt a szíve, kómába esett.

Denis nem volt drogos, nem volt tapasztalata a kábítószerekkel, tette hozzá a fiatalember húga.

A család szerint a szervezőknek látniuk kellett volna, hogy Denis milyen rosszul van és amikor segítséget kért, gyorsan kellett volna eljárniuk, amit nem tettek meg. 

Büntetőeljárás indult a haláleset kapcsán, mondta Jana Balogová a Zsolnai Kerületi Rendőrkapitányság szóvivője.

A fiú Ausztriában dolgozott, hogy megvalósíthassa álmát: egy vendéglőt nyitni Szlovákiában. Húga fogadalmat tett, hogy a pénzt, amit bátyja megspórolt, a testvére emlékére fordítja a család – drog elleni harcra, valamint Denis sírkövére.

Megosztás
Címkék