Továbbra is előzetesben marad a párkányi zenélő ház tulajdonosa
Ahogyan arról kedden beszámoltunk, a rendőrség őrizetbe vette Nothart Évát, a párkányi zenélő ház tulajdonosát, akit veszélyes zaklatással vádolnak. A 16 éve húzódó ügy újabb fejezettel bővült, a bíróság ugyanis ma elrendelte az 56 éves nő előzetes letartóztatását.
Nothart Éva a bíróság döntése ellen fellebbezést nyújtott be, így az ügy a Nyitrai Kerületi Bíróságra kerül. Portálunk úgy tudja, amíg a párkányi nő panaszát el nem bírálják, előzetesben marad.
Norbert Parkanský, az egyik szomszéd, aki rengeteget tesz az ügy mielőbbi megoldásának érdekében, elmondta, kedden még egész nap szólt a zene, de úgy tudja, szerdán 11 óra tájban valami meghibásodás történt az elektromos vezetékben, aminek során az áramot az utcában kikapcsolták. A hiba elhárítása után a zene már nem szólalt meg.
Úgy tudjuk, csütörtökön reggel éppen ez lett a pechje egy közeli lakosnak, aki azért aludt és késett el munkájából, mert az eddigi évek során mindig a hat órakor bekapcsoló recsegő zeneszámra ébredt.