Szomorúság és reménytelenség - Árvíz utáni helyzetkép
Az emberek éjt nappallá téve dolgoznak, takarítanak, törmeléket, szemetet szállítanak. Minden valószínűség szerint a jövő hétig eltart a vihar és áradás következményeinek a felszámolása. Az egyik gidrafűrészi ember házában 120 ezer eurós kár keletkezett. „Valószínű, hogy elköltözünk” – mondta.
A Gidra patak vízszintje apad, az emberek azonban nem bizakodnak. A hangulat rossz, azt mondják, éveknek kell eltelnie ahhoz, hogy minden olyan legyen, mint régen volt. Az iszap és a sár eltakarítása nagyon nehéz úgy, hogy nincs víz a faluban. A vízgazdálkodási vállalat munkatársai a vezeték javításával és a Gidra patak medrének helyreállításával vannak elfoglalva. Már ahova a tönkrement és beomlott aszfaltúton keresztül a markolókkal be tudtak menni. Ahova nem, ott még az özönvíz utáni állapotok uralkodnak.
A környezetvédelmi tárca is küldött a térségbe szakembereket és gépeket. Közben megjelentek a településeken a biztosítótársaságok munkatársai. Azt nem lehet tudni, hogy voltak-e olyan károsultak, akiknek nem kötöttek biztosítást ingatlanjukra.