Segítőket toboroztak a XIV. Alsószeli Jurtanapokra
Június utolsó hétvégéjén ismét megrendezésre kerül az Alsószeli Jurtanapok. A kulturális fesztivál és nyári szabadegyetem immár tizennegyedik alkalommal várja az érdeklődőket.
A Jurtanapok szervezése és ellátása nem kis munkát követel a szervezőktől. Az igényes programok, a jurták felépítése és a különleges helyszín kialakítása mögött minden évben egy jól mozgatott stáb áll. A szervezők április utolsó hétvégéjén tartották meg az alsószeli kultúrházban az önkéntes segítők toborzóját.
A szép számban megjelent segíteni vágyókat Francisti László főszervező köszöntötte. Elmondta, a fesztivál idén sem mehet meg segítők nélkül. A XIV. Jurtanapok előzetes programjával Tirinda Kata ismertette meg az egybegyűlteket. A szervező tudatta, idén kicsit lerövidítették a késő esti programokat. A Jurtanapok péntekjén nem lesz éjszakai koncert a hagyományos tűzugrás után, de a mulatságra vágyó közönséget az Agyagbanda zenekar szórakoztatja majd. Az idei fesztivál szombatján a nagy koncertet Deák Bill Gyula és zenekara tartja. Az idei Jurtanapokon többek közt fellép a Besh´o´droM, az Aurevoir, az Estendon együttes, valamint a Csali Gyermek Néptáncegyüttes és a Bicskás zenekar. A Jurtanapok szellemiségének megtartását Kassai Lajos lovasíjász jelenléte fogja segíteni. A szombat estét már hagyományosan a ZSEB zenekar mindenkit táncra perdítő koncertje zárja.
A program ismertetése után Szabados Kati, a segítők stábjának főszervezője és mozgatója (aki egyben az Ma7.sk munkatársa is) elmondta, a Jurtanapok sikere a több generáció összefogásában rejlik. Szívből köszöntötte a megjelent fiatal 14 éves segítőket, a fesztivállal egyidős generációt. A szervező elmondta, a különböző állomások, a környezetvédelmi kommandó, a futárok, az építőtábor, a Faloda, Serelde, Hörpintő , lepényes részleg, konyhai és kisegítő munkálatok kiszolgálására több mint 150 ember segítségére van szükség a három napon elosztva. Francisti László hozzátette, a bontási munkálatoknál is szükségük lesz „fogdmeg“emberekre.
„A szervezés már novemberben elkezdődött, hiszen korán fel kell venni a fellépőkkel a kapcsolatot, hogy szabadok legyenek. A tél folyamán elkezdődnek a pályázatírások. Idén is több ezer látogatóra számítunk a fesztivál mindhárom napján“. – mondta el a ma7.sk-nak Szabados Kati.
„A részletekkel hamarosan jelenkezünk, de addig is megígérhetjük, hogy 0-tól 99 éves korig mindenki megtalálja a magának való programot. Gyermekudvar, koncertek, előadások, harcművészeti bemutatók, borudvar, táncház, kiállítások..... és még sorolhatnánk, mi minden lesz idén is.
A régmúlt dicsőségére, Őseink tiszteletére!
- mottónkhoz továbbra is tartjuk magunkat.“ – olvashatjuk a Zele Törzs beharangozójában.