lapajánló
Sodródó magyar szavazók, a 30 ezüst ára és a lélek csillanása
Magyar7 - 17. száma
2024. január 12., 08:11

Párkányba érkezett a XXIII. Nemzetközi Magyar Fotószalon vándorkiállítása

Az idén öt témában lehetett benevezni és először volt ifjúsági kategória. A háromtagú szakmai zsűri – Fehér Vera, Both Gyula, Dr. Sándor Károly – 320 fotót ítélt kiállításra alkalmasnak, amelybe Szlovákiából 13 szerzőtől 27 fénykép került be. A Legjobb alkotó díjat az érsekújvári Toldi Zoránnak ítélték oda.

Toldi Zorán a fotószalon Legjobb alkotója
Az érsekújvári Toldi Zorán a fotószalon Legjobb alkotója
Fotó: Bokor Klára

A megnyitón Nagy Tivadar a Magyar Fotóművészek Világszövetségének alelnöke elmondta, a hagyományos kategória mellé most Himnusz, Magyar szólások és mondások, valamint természetfotók kategóriákat is besorolták. Az ötödik kategóriába archaikus eljárással készített képeket küldhettek az alkotók Madách Imre Az ember tragédiája művéhez kapcsolódóan.

Nagy Tivadar
Nagy Tivadar
Fotó:  Bokor Klára

„184 alkotótól közel 1800 fénykép érkezett – az Egyesült Államokból, az Egyesült Királyságból, Franciaországból, Kanadából, Romániából, Szerbiából, Montenegróból, Szlovéniából, Magyarországról és természetesen Szlovákiából. A Barta Gyula Galéria falain most 45 képből álló válogatást láthatunk” – emelte ki Nagy Tivadar.

Az idei év sikeres volt a szlovákiai fotográfusok számára.

Toldi Zorán átveszi a díjat
Toldi Zorán átveszi a díjat
Fotó:  Bokor Klára

A legjobb alkotó díjat az érsekújvári Toldi Zorán érdemelte ki, az ő munkáiból válogattak be a legtöbbet a kiállított anyagok közé. Bátky Tamás (Bős) és Varga Tibor (Perbete) aranyérmesek lettek, Toldi Zorán (Érsekújvár) és Erdélyi Eszter (Perbete) ezüstérmesek. Az ifjúsági kategóriában két perbetei alkotó Pinke Kornél és Jakab András Gergely kaptak oklevelet.

Toldi Zorán elmondta, sokat jelent neki A legjobb alkotó díj, hiszen ezzel a szakma elismeri. „Nincs nálam mindig a fényképezőgép, csak pár hétig egy évben, amikor kimegyek Erdélybe. Ekkor csak a fotózásnak élek. Nem csak fotózok, de megismerem az ottani emberek életét, megnyílnak, néha másnap is visszamegyek és csak akkor kattintok, ha megvan köztünk a kapcsolat. Az itthoni embereket nehezebb fotózni, ha meglátják a fényképezőgépet, máris azon agyalnak, hol fog ez megjelenni, és akkor már feszültek vége a természetességnek” – fejtette kis a fotográfus.

Tungli Karolina a párkányi Barta Gyula Galéria vezetője
Tungli Karolina a párkányi Barta Gyula Galéria vezetője
Fotó:  Bokor Klára
Ondró Fanni  diák és Dagmar Jarková tanár a Liszt Ferenc Művészeti Alapiskolából
Ondró Fanni diák és Dagmar Jarková tanár a Liszt Ferenc Művészeti Alapiskolából
Fotó:  Bokor Klára

 

Megosztás

Iratkozzon fel napi hírlevelünkre

A Facebook drasztikusan korlátozza híreink elérését. A hírlevelünkbe viszont nincs beleszólása, abból minden munkanapon értesülhet a nap 7 legfontosabb híréről.