2019. június 27., 17:34

Párkány saját forrásból újította fel óvodáját

Tíz év alatt apránként megújultak a Szövetkezeti sori kétnyelvű óvoda belső terei, az elmúlt esztendőben pedig a tető- és a falak izolációja zajlott, lecserélték a nyílászárókat, megújult az összekötő folyosó és a kültéri teraszok is új külsőt kaptak. 

oviparkany-5-bokor.jpg
Galéria
+5 kép a galériában

Az ünnepélyes átadó június 26-án zajlott. A nyári melegben az óvodások műsora nyújtott felüdülést, majd Kozma Beáta igazgató asszony röviden összefoglalta az intézmény történetét.

A Dél-szlovákiai Cellulóz- és Papírgyár mellett működő intézmény 1986-ban költözött jelenlegi helyére,

1999-ben pedig az üzem szimbolikus összegért átadta a városnak. 2003-ig Gerstner Anna vezetése alatt működött, akkor vette át a jelenlegi igazgatónő. 

Szabó Eugen elmondta, az elmúlt évtizedben évről évre egy-egy termet, közösségi teret tudtak felújítani, de megújult a konyha is és új, modern berendezésekkel szerelték fel. Az utóbbi egy évben a falak és a tető szigetelése zajlott, nyílászárókat cseréltek, megújultak a teraszok, az épületeket összekötő folyosó és a fűtést is modernizálták.

A polgármester hangsúlyozta,

átlagosan a vár os 300 óvodásából 200 helyi gyermek, egyharmaduk a környező falvakból látogatja az intézményeket,

ezért a párkányi óvodák állapota regionális jelentőséggel bír. Mindemellett elmondta, a városi óvodás korú gyermekek 75 százaléka jár óvodába, de ez a szám emelkedhet, ha egyre jobb feltételeket tudunk teremteni a városi óvodákban, segítve ezzel a nevelő- és tanító munka megvalósulását. 

Beszédében tájékoztatott, több pályázatban is részt vettek az óvoda felújításának tervével, de nem jártak sikerrel, az épület állapota és fenntartásának költségei viszont már nem tűrtek halasztást, ezért döntött úgy a város, hogy saját forrásból újítja fel az épületet.

A képviselő-testület támogatásával hitelt vettek fel erre a célra, amit a következő 7-8 évben törlesztenek.

Kiemelte a kivitelező állhatatosságát is, hiszen annak ellenére, hogy a projekt lebonyolítása nem volt zökkenőmentes, az együttműködés kitartott és pozitív eredménnyel zárult. Ugyanígy köszönetét fejezte ki az építésügyi felügyelet és a városi hivatal dolgozóinak munkájáért is. 

Az ünnepi szalagot Benyó Mónika, önkormányzati képviselő, Szabó Eugen polgármester és Kozma Beáta igazgatónő vágták át.

oviparkany-5-bokor.jpg
Galéria
+5 kép a galériában
Megosztás
Címkék