Nagymegyeren éjjel is dolgoztak a tűzoltók
NAGYMEGYER. A tegnap esti szélvihar és az özönvízszerű esőzés komoly károkat okozott Nagymegyeren és környékén. A katasztrófavédelem szakemberei egész éjjel dolgoztak, hogy megtisztítsák az utakat és a vasúti pályákat.
A vihar fákat csavart ki, tetőket rongált meg. Először 21.00 órakor riasztották a tűzoltókat, mert a Stadion utcában egy kidőlt fa letépte az elektromos vezetéket és olyan konténerlakásra esett, ahol laktak. Ezután szinte folyamatos volt a riasztás, a város több utcája vált járhatatlanná a kicsavart és letört fák, illetve a törmelék miatt. Fák dőltek a vasúti pályára Nagymegyer és Ekecs között is.
A katasztrófavédelem szakembereinek volt dolguk a medvei határátkelőnél és Csilizradvány településen is, egy ház pincéjéből kellett kiszivattyúzni a beömlő esővizet. A mozgalmas éjszaka során senki sem sérült meg, de jelentős a kár.
Forrás
Webnoviny