Mától a harmadosztályú utakat is tisztítják Kelet-Szlovákiában
Tegnap az útkarbantartók „hiába“ dolgoztak, a szél állandóan visszafújta a havat az utakra, méteres torlaszokat emelve. Az éjszaka folyamán azonban enyhült a szél ereje, így az útkarbantartóknak sikerült megtisztítaniuk és járhatóvá tenniük az első- és másodosztályú utakat.
A harmadosztályú utak tisztítása ma délelőtt kezdődik Kelet-Szlovákiában. A hófúvás miatt továbbra is megközelíthetetlen Bánócon (Bánovce nad Ondavou) a vasútállomás, a Nátafalva (Nacina Ves) és Vybuchanec, Mokcsamogyorós (Krišovská Liesková) és Pálóc (Pavlovce nad Uhom), valamint a Málca (Malèice) és Hardicsi Molyva (Hradištská Mo¾va) közti útszakasz.
A Tőketerbesi járásban /Trebišov/ minden út járható, kivéve a Nagytoronya / Ve¾ká Tàòa/ - Csörgő /Èerhov/ szakaszt, amelynek megtisztítására várhatóan ma délelőtt kerül sor.
A kormány is foglalkozik mai ülésén a szélsőséges hideg miatt kialakult helyzettel. Iveta Radièová kormányfő, aki ideiglenesen a védelmi miniszter jogköreit is gyakorolja, tegnap elrendelte, hogy a hadsereg fagyálló tartálykocsikkal szállítson vizet Szepesség lakosságának. A térségben sokan egy hete víz nélkül vannak.
KAPCSOLÓDÓ VIDEÓ Hétfői helyzetkép Kisgéresen