2018. augusztus 5., 11:40

Leégett a hajléktalanok kedvelt tanyája Szencen. Nem kizárt a szándékos gyújtogatás sem - VIDEÓVAL

A tűzoltóság és a rendőrség is kivonult egy késő esti szenci tűzesethez. Személyi sérülés nem történt, a vagyoni kár jelentős lehet. A hajléktalanok által kedvelt területen valószínűleg egy eldobott cigarettacsikk okozott tüzet, de a járókelők szerint nem kizárt a szándékos gyújtogatás sem.

szenctuz2.jpg
Galéria
+3 kép a galériában
Fotó: Cséplő Ákos

Este tíz órakor érkezett a riasztás a pozsonyi tűzoltó-kapitányság segélyvonalára, amely szerint a szenci Lidl bevásárlóközponttal szemben lévő régi büfé épülete lángokban áll.

Fotó:  Cséplő Ákos

Szerkesztőségünknek az esetet jelentő szenci lakos, Cséplő Ákos éppen abban az időben tért haza a szomszédos faluból, amikor az épület már javában égett. A tűzesetet addigra a járókelők már jelentették a tűzoltóságnak. A szemtanú szerint legalább hatszáz fokos égés lehetett, mivel a valamikor büféként működő bodega üvegtáblái is kirobbantak. A bódé már évek óta kihasználatlanul állt, néhanapján virágot árusítottak az épület előtt, valamint a hajléktalanok egyik tanyája volt.

Fotó:  Cséplő Ákos

A szemtanú elmondta, a helyszínre nagyon gyorsan kiérkeztek a tűzoltók két kocsival, valamint a rendőrség és a városi rendőrség is kiszállt. A Réte és Boldogfa felé vezető utat és a körforgalmat lezárták a mentés idejére. Húsz méterre a lángoló épülettől egy trafik, mögötte pedig lakóház áll, a szakembereknek gyorsan és eredményesen kellett dolgozniuk, hogy a tűz ne terjedjen át lakott területre és ne okozzon további károkat. Cséplő Ákos elmondása szerint a tűzoltók rövid idő alatt úrrá lettek a lángokon. A rendőrség ellenőrizte, nem történt-e személyi sérülés és vizsgálja az esetet. Előzetes információk szerint valószínű, hogy egy eldobott égő cigarettacsikk okozhatta a tüzet.

A járókelők szerint az is elképzelhető, hogy valaki szándékosan gyújtotta fel az elhagyatott épületet, hogy a hajléktalanok ne használhassák szálláshelyként, vagy valakinek fáj a foga a helyre.

szenctuz2.jpg
Galéria
+3 kép a galériában
Megosztás