Kábítószer: 15 év börtönt is kaphat egy 24 éves dunaszerdahelyi férfi
A rendőrök őrizetbe vettek és 24 éves dunaszerdahelyi és egy 45 éves komáromi férfit.
A hét elején őrizetbe vettek egy drogdílert és egy kliensét az egyik dunaszerdahelyi bevásárlóközpont előtti parkolóban – közölte Martina Kredatusová rendőrségi szóvivő.
A rendőrök éppen tetten érték a két férfit: a terjesztő átadta a kábítószert a kliensének.
A rendőrségi akció során őrizetbe vették a 24 éves dunaszerdahelyi Arnoldot, valamint a 45 éves komáromi Alexandert. Előbbit kábítószer-kereskedéssel, utóbbit annak megvásárlásával gyanúsítják.
Az akció során a rendőrök lefoglaltak egy fecskendőt és egy zacskót, benne kristályos anyaggal. Mint kiderült, 19 adagnak megfelelő pervitin volt benne.
Mindkét személyt őrizetbe vették, a nyomozó indítványozta az előzetes letartóztatásba helyezésüket.
Az idősebb férfit korábban már elítélték hasonló bűncselekmény miatt. A törvény értelmében tíztől tizenöt évig terjedő szabadságvesztésre számíthatnak.