Jövő héten nyithat a dunaszerdahelyi fürdő
Csaknem három hónapos kényszerszünet után az újranyitásra készülnek a dunaszerdahelyi Thermalparkban. Az elmúlt évi eredményeiről és az idei tervekről tájékoztatta a sajtót csütörtökön Hájos Zoltán, a város polgármestere és Somogyi Gábor, a fürdő igazgatója.

A fürdő 2019-ben kimondottan jó évet zárt, és remélhetőleg a mostani koronavírus-válságot átvészelve is tovább halad a fejlődés útján.
A bevétel 5 millió 8600 euró volt, a kiadások pedig több 4 millió 200 ezer eurót tettek ki. Az adózott nyereség meghaladta a 782 ezer eurót, ami az előző évhez képest 16,7 százalékos emelkedést jelent, és ezzel a dunaszerdahelyi a negyedik legsikeresebb termálfürdő Szlovákiában.
„Most térültek meg azok a befektetések, amelyekre az elmúlt években sor került, mint amilyen a szállodabővítés is volt. Jó marketing és jó szolgáltatás jellemzi a fürdőt, a vendégek visszatérnek. A CULTACROSS program tette lehetővé a fürdő területén található tópart modernizálását. Remélhetőleg ezt a vendégek ki is fogják tudni használni a nyári hónapokban.”
– fejtette ki Hájos Zoltán, hozzátéve, bíznak abban, hogy a fürdők támogatásra is gondol majd a kormány, hogy át tudják vészelni ezt a nehéz időszakot.
A városi költségvetésben 70 ezer euróra számítottak az osztalékból, de a jelenlegi gazdasági helyzetre való tekintettel úgy döntöttek, hogy ennek kifizetését egyelőre nem kérik a termálfürdőtől, mert még nem tudni, hogy alakul a gazdasági helyzet a három hónapos szünet után.
„Egyik szemünk sír, a másik nevet. A tavalyi év egy különlegesen jól sikerült esztendő volt termálfürdőnk életében. Minden egyes mutató tekintetében rekordot sikerült teljesítenünk, a legmagasabb vendégszámot és bevételt produkáltuk, a fürdő minden részlege rekordteljesítményt nyújtott. Idén márciusban a koronavírus-járvány miatt megszakadt a sikerszéria. Az előző sikeres évnek is köszönhetően viszont a fürdő a váratlan helyzetet is a lehető legfelkészültebben és a lehető legjobb anyagi helyzetben várta.”
– mondta el Somogyi Gábor, a termálfürdő igazgatója.
A fürdő március 13 óta nulla euró bevételt produkál, a költségek viszont átlépték a 450 ezer eurót, amit a tartalékaikból merítenek. A mai napig 1 millió eurós bevételkiesése van a létesítménynek. Az alkalmazotti bértámogatás lehetőségével is élt a fürdő, ennek is köszönhetően senkit sem bocsátottak el.
A legaktuálisabb kérdés jelenleg, hogy mikor nyit ki újra a fürdő. Ez fokozatos lesz, elsőként a kemping nyitott ki, holnap pedig a fürdő szállodája és június 9-én tervezik kinyitni a fürdőt a nagyközönség számára is.
A létesítmény igazgatója arról is beszélt, tisztában vannak azzal, hogy a fürdő látogatottsága nem fog egyik napról a másikra visszaállni a régi kerékvágásába, az emberekben ott van a bizonytalanság. Az viszont, hogy az idén sokan a külföldi helyett a hazai nyaralást fogják választani, javíthat a helyzeten.
„Új munkaerőre, legalább 5-6 emberre lesz szükség, miközben a bérköltségek már eddig is magasra rúgtak. Három év alatt a fürdő bérköltsége megduplázódott, ami részben az állomány növekedésnek tudható be, s részben annak, hogy bevezették a hétvégi illetékeket” – vetítette előre a jövőt.
A szállóvendégek zöme cseh turista, akikre idén is számítanak a fürdőben. Nagy szerencséjük van abban, hogy szállóvendégeik nagy része a nyári foglalásait a koronavírus-járvány ellenére sem mondta vissza. A telefonok pedig egyfolytában csörögnek.
Idén nyáron egy kicsit más lesz a módi a fürdőben. Belépéskor kötelező lesz a hőmérsékletmérés, az adatok rögzítése, ami plusz feladat. A már eddig is rendszeresen végzett fertőtlenítések frekvenciáját is növelni kell, valamint a gyakran érintett felületek rendszeres fertőtlenítését is meg kell oldani, ami egy 19 hektáros területen nem lesz egyszerű feladat.
A kapacitásban is lesznek korlátozások, főleg a belterekben és a távolságtartásra is oda kell figyelni. A fürdő vezetése bízik az emberek fegyelmezettségében és a felelősségtudatában.