2018. október 3., 08:41

Egyre otthonosabb a magyar alapiskola Párkányban

Valósággá vált az iskola és annak fenntartója, Párkány Város Önkormányzata közös terve, kedden ugyanis ünnepélyes keretek között átadták a B és C pavilonokat összekötő folyosót és az amfiteátrum jellegű szabadtéri tantermet.

adysuli-1-bokor.jpg
Galéria
+7 kép a galériában

Utóbbi kivitelezése már nyárra befejeződött, a folyosónak pedig az új tanév kezdetétől örülhetnek az ide járó nebulók és tanáraik. Az iskola igazgatója, Fodor Zsuzsanna kiemelte és megköszönte a városvezetés támogatását, valamint az iskola dolgozóinak önzetlen részvételét az új ötletek kidolgozásában.

A 80 ezer eurós beruházást önkormányzati forrásból finanszírozták, s általa az épület még jobban szolgálja a tanítás zavartalanságát. Ezentúl nem kell az itt tanulóknak és a tanítóknak esőben, hóban átrohanniuk a két pavilon között, hanem kényelmes folyosóval kötötték össze a két különálló épületet. A másik fejlesztés, a szabadtéri amfiteátrum lehetővé teszi, hogy jó időben a friss levegőn tartsák az órákat, továbbá nagyszabású iskolai programoknak is helyet biztosít majd – mondta el az átadó ünnepségen Fodor Zsuzsanna. Köszönetet mondott a tervezésért Smidt Tamásnak, a kivitelezésért Detven Ferencnek és munkatársainak, valamint az iskola karbantartójának, Babiak Ferencnek, aki szintén oroszlánrészt vállalt a munkálatokból.

Az oktatási intézmény ezen felül minden alkalmat megragad a pályázásra is, a jövőben szaktermeik újulnak meg uniós finanszírozásból és a város segítségével. A politechnikai, informatikai és kémiai szaktermek 185 000 euróból kapnak új külsőt és a kor igényeinek megfelelő felszerelést. Az iskola vezetősége emellett ősszel a könyvtár korszerűsítésének is nekilát.

Fodor Zsuzsanna igazgató
Fodor Zsuzsanna igazgató

Az igazgatónő felhívta a figyelmet a tavasszal az iskola udvarára kihelyezett „régiós tanösvény” tábláira, melyek izgalmas tudnivalókkal szolgálnak a térség híres szülötteiről, hagyományairól, természeti és épített örökségéről. A tanösvény az itt dolgozók kezdeményezésére született, a táblák szövegezését is a tanárok végezték.

A rendezvényen Szabó Eugen, a város polgármestere kiemelte, egy iskola lehet bármilyen felszerelt, mégsem virágzik, ha a benne dolgozók nem szívvel-lélekkel tanítanak benne. Köszönetet mondott ezért az Ady Endre Alapiskola minden dolgozójának, hogy az előírt feladatokon felül, elhivatottsággal munkálkodnak az iskola felvirágoztatásáért.

adysuli-1-bokor.jpg
Galéria
+7 kép a galériában
Megosztás