Délnyugat-Szlovákiában folytatódik a hőség
Délnyugat-Szlovákia több járásában is 33 Celsius-fok várható hétfőn. A Szlovák Hidrometeorológiai Intézet (SHMÚ) elsőfokú hőségriasztást adott ki, amely 13 és 18 óra között marad érvényben.
A hőség potenciális veszélyt jelent az emberi egészségre, a fizikai aktivitásokra, továbbá növeli a tűz keletkezésének kockázatát is” – figyelmeztetnek a meteorológusok.
A figyelmeztetés a Bazini, Szenci, Dunaszerdahelyi, Galántai, Vágsellyei, Komáromi, Érsekújvári, Lévai, Korponai és Nagykürtösi járást érinti.
Címkék