Bemutatta csapatát a zselízi MKP
November 3-án a Magyar Közösség Pártja zselízi alapszervezete a helyi Művelődési Otthonban mutatta be képviselőjelöltjeit, és ismertette választási programját.
A rendezvény házigazdája a Magyar Közösség Pártja helyi alapszervezetének elnöke, egyben képviselőjelöltje, Csonka Ákos volt, aki október közepén az önkormányzati választások kapcsán együttműködési megállapodást kötött a Most-Híd járási elnökével, Csudai Róberttel. A felek ekkor nyilatkoztatták ki, hogy mindkét párt a jelenlegi városvezetőt, Juhász Andrást fogja támogatni a polgármester-választáson.
Az MKP helyi szervezete tíz jelöltet indít a tizenkét tagú zselízi képviselő-testületbe. Őket röviden a szakreferensként tevékenykedő városi pártvezető méltatta.
A jelöltek között feltűnik a jelenleg is önkormányzati képviselő Baka Lajos, aki elsősorban az SZNF utcai járda mikolai részének elkészültét szorgalmazná; Bellus Dániel az idősek közösségi életének támogatójaként a szociális központ és a nyugdíjas nappali foglalkoztató megalakítását sürgetné. Nyitra megye alelnöke, Csenger Tibor főképpen az úthálózat fokozatos és szisztematikus felújításáért dolgozna, míg a nyugdíjas Cserba Gabriella az orvosi készültség visszaállítását javallaná.
Szintén a képviselőaspiránsok között bukkan fel a pedagógusként tevékenykedő Kepka Márk, aki a városi tornaterem rekonstrukciójáért tenne. Juhász Eszter – a népművészetek szakavatott ismerőjeként – a kultúra területén szeretne maradandót alkotni, míg a nemzetközi tapasztalattal is rendelkező Kotasz Norbert a város pályázati kihasználtságának növelését segítené elő. Puksa Andrea építészként egyebek mellett a helyi alapiskola épületének felújítását sürgetné, a pénzügyőr Rák Norbert pedig a gyalogosátkelők biztonságosabbá tételéért és a kerékpárutak kiépítéséért felelne.
„Tízfős csapatunkat úgy igyekeztünk összeállítani, hogy abban megmutatkozzon a szakértelem, a tapasztalat, a fiatalos lendület és a hozzáértés. Ezen elv szerint – a zselízi konzultációt meghirdetve, az Önök javaslatait kikérve – írtuk a mintegy ötoldalas választási programunkat is. Közel háromszáz kérdőívet kaptunk vissza, amin tömérdek megjegyzés, üzenet, javaslat, észrevétel szerepelt” – szólt a megjelentekhez Csonka Ákos, majd átadta a szót az általuk is támogatott városvezetőnek, Juhász Andrásnak.
A polgármester az MKP támogatását megköszönve az alábbiakat fogalmazta meg:
Az MKP szövetségesének tekinthető Magyar Kormány képviseletében a kampányrendezvényen jelen volt Rétvári Bence parlamenti államtitkár is, aki beszédében többek között a Bethlen Gábor Alapkezelő és a Rákóczi Szövetség tevékenységét is méltatta.
„Amikor gazdaságélénkítésről van szó, akkor nemcsak abban gondolkozunk, hogy a magyarországi kis- és középvállalkozásokat segítsük, hiszen a Baross Gábor Programban 14 zselízi vállalkozás tudott támogatást kapni, összességében 180 ezer euró értékben.”
A kampányrendezvény kulturális részeként a nagyszerű Gál Tamás állt színpadra A nagyidai cigányok című előadásával. A programbemutató délután vendége lett volna a Kossuth-díjas színművész, Eperjes Károly is, viszont néhány órával a kezdés előtt kénytelen volt lemondani a szereplést; a napokban készül ugyanis Szabó István Zárójelentés című filmje, melyben Klaus Maria Brandauer oldalán ő is szerepel, s mivel a zebegényi forgatást egy nappal előrehozták, így az Eldorádóból, a Hyppolitból és A Hídemberből is ismert színész személyesen nem tudott a zselíziekhez szólni, megtette viszont egy videóbejegyzésben.
Eperjes tehát virtuálisan közvetítette gondolatait politikai függetlenségről, értékrendről, kötelességteljesítésről, az önmagán túlmutató természetfeletti céllal rendelkező cselekvésről és kereszténységről. A kiváló színművész – aki szerint Európának és a Kárpát-medencének is az a legnagyobb baja, hogy az izmusok rángatják, és nem az egyetemes kultúra felé halad – talán legmaradandóbb gondolatát az 1920-as békediktátummal kapcsolatban osztotta meg: „Magyarország Trianon óta olyan, mint egy szelet kenyér. A héját leválasztották a beléről, de a héjában több a vitamin.”