Holocsy Krisztina és Szabó Viktor kapta a Ferenczy Anna-díjat – KÉPEKKEL
A Komáromi Jókai Színház június 22-én a Bauer házaspár fűri Fyrmonia Organic Winery Borászatában tartotta az idei évadzáróját. Az esemény keretében sajtótájékoztatóra is sor került, amelyen értékelték a 2025/26-os évadban bemutatott előadásokat és ismertették a 2026/27-es évadra tervezett produkciókat. Egyebek mellett azt is megtudtuk, hogy szobrot avatnának Dráfi Mátyás Kossuth- és Jászai Mari-díjas, Érdemes Művész, a Komáromi Jókai Színház Örökös Tagja emlékére, s új színészekkel bővül a társulat. Majd kiderült, hogy a közös szavazás alapján kik kapták a legjobb női és legjobb férfi alakításért járó Ferenczy Anna-díjat...
Gál Tamás igazgató leszögezte: a végéhez ért évad repertoárja „port kavart és nyomott hagyott” szakmai berkekben és a nézők körében is...
Majd elmondta: ha összejön az ahhoz szükséges 70 ezer euró, akkor embernagyságú méretben is elkészülhet a Dráfi Mátyásról Juraj Gráfel által megálmodott, „beszédes” ülőszobor, mely kisebb változatát láthattuk az előtte levő asztalon.
Később olvasóinknak elárulta: e célra ősz elején közadakozást indítanak, hogy mielőbb a színház előtti parkot díszítse az alkotás.
Finta Viktória dramaturg részletesebben is beszélt az aktuális évadban bemutatott saját és vendégelőadásokról. Örömmel számolt be a felnőtt, valamint a gyermek- és ifjúsági bérletes előadásaik számának növekedéséről, ami annak is köszönhető, hogy egyre több nézőt sikerül bevonzaniuk a határ túloldaláról is. Minderről részletes szétírás az alsó képgalériánkban található.
A mi színházunk, a mi történeteink szlogen jegyben meghirdetett következő évad repertoárjában majd 4 új saját produkció (Lear király, Gergő és az álomfogók, Csőgörény, La Mancha lovagja), valamint több előző évadból átvett sikerdarab és pár vendégelőadás is látható lesz.
Jó hír, hogy a bérletárak nem emelkednek, az árusításuk augusztus 17-én kezdődik, az egyre közkedveltebb, műsoros Bérletek éjszakáját pedig augusztus 28-án tartják!
Szabó Viktor színművész, társulatvezető azt sem titkolta, hogy az új színházi évadban majd egy tapasztalt színművésszel, Ollé Erikkel és két ifjú tehetséggel, Katona Eszterrel és Balla Barnabással bővül a színtársulatuk, miközben Skronka Tibor éppen nyugdíjba megy, Béhr Márton pedig szabadúszó művészként folytatja a pályafutását.
A közös ebéd és a torták elfogyasztása, valamint a gondűző borozgatás előtt, az évadzáró fénypontjaként kiderült, hogy az idei közös szavazás alapján Holocsy Krisztina a legjobb női, Szabó Viktor pedig a legjobb férfi alakításért járó Ferenczy Anna-díjat vehette át Gál Tamás, Jászai Mari- és Deszka-díjas színművésztől, színidirektortól, aki Skronka Tibor búcsúajándékáról sem feledkezett meg.
Aki a Fűrön történtekről további részleteket is meg szeretne tudni, azokat majd elolvashatja a Magyar7 hetilap július elsejei számában. Addig is szemrevételezzék a nagycsaládias légkörben folyt évadzárón készült fotóinkat!