2019. július 29., 08:56

Tour de France: Bernal első kolumbiaiként nyerte meg a francia körversenyt

Egan Bernal első kolumbiaiként nyerte meg a Tour de France országúti kerékpáros körversenyt.

Egan Bernal

Az Ineos versenyzője pályafutása első háromhetes körversenyén diadalmaskodott 22 évesen és 196 naposan, ezzel ő minden idők harmadik legfiatalabb győztese.

Mögötte összetettben másodikként csapattársa, a tavalyi győztes brit Geraint Thomas zárt. Harmadik a holland Steven Kruijswijk lett, aki pályafutása során először végzett dobogón Grand Tour-versenyen.

Bernal a legjobb fiatalt illető fehér trikót is megnyerte a 106. francia körversenyen, míg a francia Romain Bardet érdemelte ki a legjobb hegyimenőnek járó pöttyös trikót. A sprinterek pontversenyének győztese pedig Peter Sagan lett, aki rekordot jelentő hetedik alkalommal szerezte meg a zöld trikót. A csapatversenyben a spanyol Movistar zárt az élen.

A vasárnapi záróetapon - amelyen szokás szerint már csak "ünnepeltek" a kerékpározók - Caleb Ewan bizonyult leggyorsabbnak a sprintbefutóban a Champs-Élysées-n, neki ez volt a harmadik szakaszgyőzelme ezen a versenyen.