Marco Rossit kinevezték a magyar labdarúgó-válogatott élére

ma7 | MTI 2018. június 19., 20:11

Az olasz Marco Rossit nevezték ki kedden a magyar labdarúgó-válogatott szövetségi kapitányának. Megbízatása két évre, az Európa-bajnoki selejtezősorozat végéig szól.

A magyar szövetség (MLSZ) keddi közlése szerint az olasz tréner, aki tavaly 24 év után bajnoki címre vezette a Budapest Honvédot, az elmúlt idényben pedig bronzérmet szerzett a DAC-cal, 2020 nyaráig szóló szerződést kötött.

Az olasz edző többször bizonyította, hogy a csapatépítés, a közösségteremtés szakembere, képes a fiatal, tehetséges játékosok beépítésére, a tapasztaltabb labdarúgók motiválására

- indokolta az MLSZ az 53 éves szakember kinevezését. "Marco Rossi edzői felfogása az MLSZ elnökségének megítélése alapján jól illeszkedik a magyar labdarúgás lehetőségeihez" - tették hozzá.

Az MLSZ hangsúlyozta, továbbra is az a legfontosabb cél, hogy a válogatott kijusson a 2020-as Európa-bajnokságra - amelynek három csoportmérkőzését és egy nyolcaddöntőjét Budapesten rendezik -, emellett leszögezi, az új kapitány feladata változatlanul egy versenyképes csapat kialakítása fiatal játékosok beépítésével.

Marco Rossi a szeptemberben rajtoló Nemzetek Ligájában mutatkozik majd be a magyarok kispadján, így tétmérkőzéseken kell kialakítania annak a csapatnak a gerincét, amely az MLSZ elvárásai szerint képes lesz a selejtezősorozat végéig a kijutó helyekért harcolni. Szeptember 8-án Finnországba látogat a válogatott, három nappal később pedig - zárt kapuk mögött - a görögöket fogadja a Nemzetek Ligája C osztályában.

Rossi az egy évvel ezelőtti bajnoki siker mellett korábban 2013-ban bronzérmet szerzett a kispesti klubbal, idén pedig ezt az eredményt a DAC együttesével is megismételte, amelyet 25 év után vezetett ki az európai kupaporondra.

Az MLSZ Leekens leváltását azzal magyarázta, hogy az általa irányított válogatott a

négy felkészülési mérkőzésen nem volt eredményes, és játékban sem mutatott határozott fejlődést.

"Összességében nem volt tapasztalható olyan tartós, biztos előrelépés a csapat teljesítményében, amely alapján kijelenthető lenne, hogy megvan a csapat gerince és játéka a Nemzetek Ligájára. Sem a fiatalítás, sem a játékstílus kialakítása nem haladt az előzetesen elvárt ütemben" - áll az MLSZ állásfoglalásában, amelyből az is kiderül, hogy a belga szakember közös megegyezéssel távozott, továbbá nem tart igényt végkielégítésre.

Leekens négy barátságos mérkőzésen irányította a nemzeti együttest, amely vezetésével nyeretlen maradt: márciusban Kazahsztántól (2-3), majd Skóciától (0-1), júniusban pedig a világbajnoki résztvevő Ausztráliától (1-2) szenvedett vereséget a Groupama Arénában, június 6-án pedig 1-1-et ért el Bresztben Fehéroroszország ellen.

A magyar nemzeti együttes ősszel már tétmérkőzéseken szerepel: szeptember 8-án Finnországba látogat, három nappal később pedig - zárt kapuk mögött - a görögöket fogadja a Nemzetek Ligája C osztályában.

Az elmúlt húsz év szövetségi kapitányai:
1998.03.25.-2001.09.01.: Bicskei Bertalan
2001.09.05.-2003.11.19.: Gellei Imre
2004.01.01.-2005.12.18.: Lothar Matthäus
2006.05.24.-2006.10.11.: Bozsik Péter
2006.10.31.-2008.04.24.: Várhidi Péter
2008.05.01.-2010.07.23.: Erwin Koeman
2010.07.23.-2013.10.11.: Egervári Sándor
2013.10.15.: Csábi József
2013.12.19.-2014.09.18: Pintér Attila
2014.09.18.-2015.07.20.: Dárdai Pál
2015.07.20.-2017.10.17.: Bernd Storck
2017.10.20.-2017.11.14.: Szélesi Zoltán
2017.11.15.-2018.06.19.: Georges Leekens
2018.06.19.- ??? : Marco Rossi
0 HOZZÁSZÓLÁS
HIRDETÉS