2018. június 9., 12:32

Kajak-kenu Eb: Aranyérmes a női kajaknégyes

A Kárász Anna, Kozák Danuta, Medveczky Erika, Bodonyi Dóra összeállítású kajaknégyes aranyérmet szerzett 500 méteren a belgrádi kajak-kenu Európa-bajnokság szombati versenynapján.

kajak négyes
Galéria
+2 kép a galériában
Fotó: MTI

Takács Tamara ezüstérmes lett K-1 1000 méteren, Kopasz Bálint ugyancsak a második helyen zárt K-1 1000 méteren.

A Pupp Noémi, Csipes Tamara duó bronzérmet szerzett a női kajak kettesek versenyében.

Fotó:  MTI

Kiss Tamás (C-1 1000 m) és Lakatos Zsanett (C-1 500 m) negyedik, a Kammerer Zoltán vezette 1000 méteres férfi kajaknégyes ötödik, a Korisánszky Dávid, Mike Róbert duó (C-2 1000 m) hatodik, az 500 méteres férfi kenunégyes pedig utolsó, hetedik lett döntőjében.

A szlovák színekben versenyző Gelle Péter - Botek Ádám kajak kettős a negyedik helyen végzett, míg a szlovák kajaknégyes (Samuel Baláž, Jakubík Gábor, Milan Fraňa, Linka Tibor) a dobogó második fokáig lapátolt.