2021. augusztus 8., 08:08

Húsz éremmel zárt a magyar küldöttség. Bronzérmesek a férfi pólósok

A magyar küldöttség 20 medállal, 6 arany-, 7 ezüst- és 7 bronzéremmel zárta a tokiói nyári olimpiát.

vízilabda
Fotó: MTI
A bronzérmes magyar csapat ünnepli győzelmét
Bronzérmes a férfi vízilabda-válogatott

A magyar férfi vízilabda-válogatott bronzérmet szerzett a tokiói olimpia vasárnapi zárónapján.

Märcz Tamás szövetségi kapitány Európa-bajnok csapata 9-5-re verte a spanyolokat a harmadik helyért kiírt találkozón.

A férfiak legutóbb a 2008-as, magyar diadallal zárult pekingi játékokon állhattak dobogóra. Magyarország mindkét nemnél érmet szerzett a tokiói pólótornán, szombaton a női együttes ugyancsak megnyerte a bronzmeccset.

Olimpiai éremtáblázat
Sorrend Ország A - aranyérmek E - ezüstérmek B - bronzérmek Ö - érmek száma összesen
1.
Egyesült Államok Egyesült Államok
39 41 33 113
2.
Kína Kína
38 32 18 88
3.
Japán Japán
27 14 17 58
4.
Nagy-Britannia Nagy-Britannia
22 21 22 65
5.
Orosz Olimpiai Bizottság Orosz Olimpiai Bizottság
20 28 23 71
6.
Ausztrália Ausztrália
17 7 22 46
7.
Hollandia Hollandia
10 12 14 36
8.
Franciaország Franciaország
10 12 11 33
9.
Németország Németország
10 11 16 37
10.
Olaszország Olaszország
10 10 20 40
11.
Kanada Kanada
7 6 11 24
12.
Brazília Brazília
7 6 8 21
13.
Új-Zéland Új-Zéland
7 6 7 20
14.
Kuba Kuba
7 3 5 15
15.
Magyarország Magyarország
6 7 7 20
16.
Dél-Korea Dél-Korea
6 4 10 20
17.
Lengyelország Lengyelország
4 5 5 14
18.
Csehország Csehország
4 4 3 11
19.
Kenya Kenya
4 4 2 10
20.
Norvégia Norvégia
4 2 2 8
50.
Szlovákia Szlovákia
1 2 1 4
A - aranyérmek, E - ezüstérmek, B - bronzérmek, Ö - érmek száma összesen
A magyar érmesek és pontszerzők (az első hat között végzettek)

ARANY:
------
Szilágyi Áron (férfi kard egyéni)
Milák Kristóf (úszás, 200 m pillangó)
Kopasz Bálint (kajak-kenu, K-1 1000 m)
Lőrincz Tamás (birkózás, kötöttfogás, 77 kg)
Tótka Sándor (kajak-kenu, K-1 200 m)
Kozák Danuta, Csipes Tamara, Kárász Anna, Bodonyi Dóra (kajak-kenu, K-4 500 m)

EZÜST:
------
Siklósi Gergely (férfi párbajtőr egyéni)
Milák Kristóf (úszás, 100 m pillangó)
Varga Ádám (kajak-kenu, K-1 1000 m)
Berecz Zsombor (vitorlázás, Finndingi)
Lőrincz Viktor (birkózás, kötöttfogás, 87 kg)
Rasovszky Kristóf (nyíltvízi úszás, 10 km)
Csipes Tamara (kajak-kenu, K-1 500 m)

BRONZ:
------
férfi kardcsapat (Szilágyi Áron, Decsi Tamás, Szatmári András, Gémesi Csanád)
Tóth Krisztián (cselgáncs, 90 kg)
Kozák Danuta, Bodonyi Dóra (kajak-kenu, K-2 500 m)
Kovács Sarolta (öttusa)
Hárspataki Gábor (karate, 75 kg)
női vízilabda-válogatott (Gangl Edina, Garda Krisztina, Gurisatti Gréta, Gyöngyössy Anikó, Illés Anna, Keszthelyi Rita, Leimeter Dóra, Magyari Alda, Parkes Rebecca, Rybanska Natasa, Szücs Gabriella, Szilágyi Dorottya, Vályi Vanda)
férfi vízilabda-válogatott (Angyal Dániel, Hárai Balázs, Erdélyi Balázs, Hosnyánszky Norbert, Jansik Szilárd, Manhercz Krisztián, Mezei Tamás, Nagy Viktor, Pásztor Mátyás, Varga Dénes, Vámos Márton, Vogel Soma, Zalánki Gergő)

4. hely:
--------
Verrasztó Dávid (úszás, 400 m vegyes)
Márton Anna (női kard egyéni)
Vas Kata Blanka (hegyikerékpár)
Kenderesi Tamás (úszás, 200 m pillangó)
Kapás Boglárka (úszás, 200 m pillangó)
Csipes Tamara, Medveczky Erika (kajak-kenu, K-2 500 m)
Olasz Anna (nyíltvízi úszás, 10 km)
Csizmadia Kolos (kajak-kenu, K-1 200 m)
Kozák Danuta (kajak-kenu, K-1 500 m)
Nádas Bence, Kopasz Bálint (kajak-kenu, K-2 1000 m)

5. hely:
--------
Salim Omar (tekvondó, 58 kg)
Hosszú Katinka (úszás, 400 m vegyes)
Péni István (légpuska)
Pupp Réka (cselgáncs, 52 kg)
férfi 4x100 méteres gyorsváltó (Milák Kristóf, Szabó Szebasztián, Bohus Richárd, Németh Nándor)
Telegdy Ádám (úszás, 200 m hát)
Szőke Alex (birkózás, kötöttfogás, 97 kg)
Balla Virág, Takács Kincső (kajak-kenu, C-2 500 m)
Muszukajev Iszmail (birkózás, szabadfogás, 65 kg)

6. hely:
--------
Mihályvári-Farkas Viktória (úszás, 400 m vegyes)
Lucz Dóra (kajak-kenu, K-1 200 m)
Marosi Ádám (öttusa)

Megosztás
Címkék
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy ne maradjon le a nap legfontosabb eseményeiről!