2018. április 10., 17:48

Doppingvétség miatt eltiltották Pars Krisztiánt

Doppingvétség miatt másfél évre eltiltották Pars Krisztián olimpiai bajnok kalapácsvetőt.

201208061124010.Pars.jpg

A 2012-es londoni játékok aranyérmesét január 13-án Szombathelyen ellenőrizték, mintájában pedig tiltólistás anyagot találtak. A Magyar Atlétikai Szövetség illetékes bizottsága kedden 2019 júliusáig tiltotta el őt, mivel elfogadta az atléta érvelését, mely szerint az anyag teljesítményfokozásra nem alkalmas, és csak a versenyidőszakban minősül tiltottnak.

Rettenetesen szégyellem azt, ami történt. Sportolói pályafutásomnak, de valójában az egész életemnek egy nagyon nehéz pillanatában hoztam egy rossz döntést, amit soha nem tudok megbocsátani magamnak

- nyilatkozta büntetésének kihirdetését követően a 36 éves atléta az SzPress Hírszolgálatnak.

Megosztás
Címkék