2018. április 28., 14:14

DAC-Trencsén 0:2 (első félidő)

A szezon utolsó előtti hazai összecsapásán a bajnokság leggólerősebb támadósorával néznek farkasszemet a sárga-kékek. A DAC-Trencsén mérkőzés szombaton 14:45 órakor kezdődik.

A DAC az utolsó előtti hazai megmérettetésen a trencséni AS gárdáját fogadja, amelyet három hete idegenben győzött le 3:1-re. Viszont e siker ellenére is van miért visszavágniuk a sárga-kékeknek.

Éppen a Vág-menti csapat az egyedüli, amely eddig képes volt ligamérkőzésen győzni a MOL Arénában. A felújított stadion 2016 novemberi megnyitása óta a DAC mérlege 15 győzelem, 9 döntetlen és 1 vereség. Ezeket a találkozókat összesen csaknem 150 000 néző látta élőben! A DAC hazai átlagnézőszáma az elmúlt másfél évben 5995 fő.

Az utolsó lépés

A DAC a mai mérkőzésen bebiztosíthatja visszatérését az európai kupaporondra, ahol legutóbb negyedszáz éve járt – 1993 őszén. Viszont ahogy a mondás tartja: mindig az utolsó lépés megtétele a legnehezebb.

„Olyan helyzetben vagyunk, amelyben meg kell próbálnunk minden egyes mérkőzést megnyerni. Tudjuk viszont, hogy mindegyik párharc nehéz lesz. Azzal is tisztában vagyunk, hogy a Trencsén az egyetlen gárda, amely képes volt minket a stadionunkban megverni, ami a szezonban az egyetlen hazai kudarcunk. Most azonban más a helyzet, és meggyőződésem, hogy a játékosaim pillanatnyilag sokkal nyugodtabbak és fejben jobban felkészültek az ellenfélnél. Bízunk benne, hogy megszerezzük a három pontot, és ha ez sikerül, akkor megvárjuk a Slovan és Nagyszombat esti csatájának a végeredményét. Az a célunk, hogy a DAC történelmének legjobb helyezését érjük el, és miénk legyen az ezüstérem,”

-árulta el Marco Rossi vezetőedző, aki a múlt heti találkozótól eltérően ezúttal már számíthat Koštrna és Kalmár játékára. A csapat pedig bátran számíthat a szurkolók támogatására, hiszen már szerdán elfogytak a standard ülőhelyekre szóló belépők!

Eddig háromból három a vendégeknek

Érdekes a két csapat egymás elleni mérlege az aktuális idényben, hiszen mindhárom összecsapás alkalmával a vendéggárda örülhetett. Júliusban Vida két góljával 2:1 arányban győztek a csallóköziek Csák Máté vára alatt. Októberben a Trencsén visszavágott a vereségért, és eddig egyedüliként három ponttal távozott a MOL Arénából. A legutóbbi találkozó pedig még élénken él az emlékezetünkben. Ráadásul a két csapat legutóbbi hat találkozójából ötször is a vendégek zsákmányoltak három pontot.

A két csapat legutóbbi 5 egymás elleni mérkőzése a Fortuna Ligában:

2016.11.19., DAC-Trencsén 2:0, gólszerzők: Zsivkovics, Ľupták, 6088 néző

2017.04.15., Trencsén-DAC 0:1, gólszerző: Pačinda, 2866 néző

2017.07.29., Trencsén-DAC 1:2, gólszerzők: Janga - Vida 2, 2146 néző

2017.10.21., DAC-Trencsén 1:2, gólszerzők: Pačinda - Van Haaren, Janga, 6616 néző

2018.04.08., Trencsén-DAC 1:3, gólszerzők: Čataković - Davis, Bayo, Vida, 1928 néző

A mérkőzés

Paur 29. és Mance 32. percben lőtt góljával a vendégek két góllal vezetnek a szünethez közelítve.

A sárga-kékek ziccerek sorát hibázták el az első játékrészben.