Minden egy helyen! - Ingyenes hirdetőoldal indult
„Fogyasztói társadalomban élünk, és a legtöbb esetben eszünkbe sem jut, hogy egy-egy megunt vagy nem használt bútorunkat, elektronikai cikkünket továbbadjuk. Kereslet viszont van rá, ezt látjuk a közösségi oldalakon szerveződő csoportokból is, hisz sokan vagyunk, akik szívesen vásárolunk megbízható helyről vagy személytől megkímélt használt tárgyakat eredeti áruk töredékéért. Hirdetőoldalunkkal egy olyan felületet szeretnénk létrehozni, ahol a virtuális térben szétszórt üzenetek – ajánlatok és igények – rendszerezve vannak, ezáltal elérik célközönségüket. A Termék.sk célja, hogy a felvidéki magyarság számára egy élő adatbázist alakítson ki, ahol bárki kínálhat használt vagy akár új terméket is, és mindehhez ingyenes megjelenési lehetőséget nyújtson” – mondta Németh Róbert, a Libertate polgári társulás elnöke.
A vásárlás nem regisztrációhoz kötött
A Termék.sk oldalon több kategória és alkategória közül választhatnak a látogatók, gépjárművektől kezdve szerszámokon, műszaki cikkeken át a gyermekruhákig minden megtalálható. "Aki viszont konkrét igénnyel látogat el a honlapra, a pontos találatok érdekében használja a lap tetején található keresőt" - figyelmeztet a társulás elnöke. A böngészés nem regisztrációhoz kötött, a hirdetővel az oldalon keresztül lehet felvenni a kapcsolatot, és egyeztetni a vásárlás/eladás részleteit. A tényleges üzletkötés már a weboldalon kívül történik.
Mit tegyen, aki hirdetni akar?
Aki eladni szeretne, mindössze regisztrálnia kell a honlapra, és rögtön fel tudja tölteni a terméket. Meg kell azonban adni a leírást és a hirdető elérhetőségeit is, majd a feltöltés és a mentés után a termék automatikusan megjelenik az oldalon. A feltöltött hirdetések két hónapig nyilvánosak, de a megadott időtartam után sem törlődnek, a felületre belépve elérhetők az eladó számára, és aktualizálás után ismét díjmentesen megjelennek az oldalon.
A Termék.sk a magánszemélyek mellett a vállalkozókat is szeretné megszólítani, ugyanis a hirdetőoldalon akár egy webáruház is megadható új termékekkel, amelyre kattintva az érdeklődő akár azonnal meg is tudja vásárolni a kívánt terméket.
Fél év alatt három weboldal
A Libertate polgári társulás a most indult Termék.sk-val együtt az elmúlt fél évben három weboldalt hozott létre a felvidéki vállalkozók, kistermelők összefogására, segítésére. A Szolgáltatás.sk egy közös online térbe tereli a magyar vállalkozásokat, a Háztáji.sk a kistermelőket és azok vásárlóközönségét célozza.
