Komoly betegséggel küzd Susan Boyle
LONDON. Susan Boyle-t gyerekkora óta kísérti a betegség. Most megtudta, miért volt ő mindig más, mint a többiek.
Susan Boyle, a Britain's got talent 2009-es versenyének hihetetlen tehetségű győztese valójában gyerekkora óta tudja, hogy vele valami nem stimmel. Az iskolában tanulási és beilleszkedési nehézségei miatt az "Egyszerű Susan" gúnynevet is megkapta. Senki nem akart barátkozni a visszahúzódó, szinte néma kislánnyal. Susan Boyle tulajdonképpen végigszenvedte az iskolás éveit - írja a hirado.hu.
Most, jó néhány évtizeddel később, 52 éves korában diagnosztizálták az énekesnő betegségét. Mint kiderült Boyle Asperger-szindrómában, az autizmus enyhébb formájában szenved. Susannál valószínűleg a születéskori oxigénhiányos állapot váltotta ki a betegséget. S hogy miért csak most lehetett ezt megállapítani? Az Asperger-szindrómások nagy részének magasabb az intelligencia-szintje, mint az autistáké, így képesek leküzdeni hátrányukat, beilleszkedni a társadalomba. (Ezért nem is diagnosztizálják jó részüket. Ez azonban nem jelenti azt, hogy ne lennének komoly problémáik, hogy ne küzdenének meg a betegségükből adódó hátrányokkal.)
Boyle most azt mondja, tulajdonképpen megnyugodott, hogy kiderítették a betegségét, így már tudja, hogy valójában mi is volt az a másság, ami egész életében végigkísérte. "Az Asperger-szindróma nem határoz meg engem. Ez egy állapot, amivel együtt kell élnem. De sokkal nyugodtabbnak érzem magam, amióta tudok róla. Az emberek pedig jobban megértik majd, ki is vagyok én, és miért teszem úgy a dolgokat, ahogy" - mondta Boyle.
Most, jó néhány évtizeddel később, 52 éves korában diagnosztizálták az énekesnő betegségét. Mint kiderült Boyle Asperger-szindrómában, az autizmus enyhébb formájában szenved. Susannál valószínűleg a születéskori oxigénhiányos állapot váltotta ki a betegséget. S hogy miért csak most lehetett ezt megállapítani? Az Asperger-szindrómások nagy részének magasabb az intelligencia-szintje, mint az autistáké, így képesek leküzdeni hátrányukat, beilleszkedni a társadalomba. (Ezért nem is diagnosztizálják jó részüket. Ez azonban nem jelenti azt, hogy ne lennének komoly problémáik, hogy ne küzdenének meg a betegségükből adódó hátrányokkal.)
Boyle most azt mondja, tulajdonképpen megnyugodott, hogy kiderítették a betegségét, így már tudja, hogy valójában mi is volt az a másság, ami egész életében végigkísérte. "Az Asperger-szindróma nem határoz meg engem. Ez egy állapot, amivel együtt kell élnem. De sokkal nyugodtabbnak érzem magam, amióta tudok róla. Az emberek pedig jobban megértik majd, ki is vagyok én, és miért teszem úgy a dolgokat, ahogy" - mondta Boyle.
Forrás
hirado.hu, dailymail.co uk