2019. augusztus 12., 11:53

Tovább folytatódik a gazdasági adok-kapok Szöul és Tokió közt

Miközben javában zajlik az Egyesült Államok gazdasági háborúja Kínával, illetve – kicsit ugyan lagymatagabban – Európával, Ázsiában két vezető gazdaság is egymásnak feszül. Dél-Korea és Japán a kölcsönös üzengetésnél ugyan sokkal messzebbre nem jutott, de most úgy tűnik, Szöul kezdi kicsit felszívni magát.

japan_koreai-gazd-vita.jpg
Fotó: ma7

Dél-Korea ugyanis a mai nappal bejelentette, bizonyos áruk Japánba való exportját ezentúl új hatósági rendelettel kívánják szabályozni, melynek lényege, hogy bizonyos bürokratikus természetű intézkedésekkel megnehezítsék az árukivitelt Japán irányába.  

Tulajdonképpen arról van szó, hogy szándékosan megemelik a szükséges engedélyek számát, illetve a papírmunkán is bonyolítanak majd.

A korábbi három engedély helyett, immár öt-hat különböző nyomtatványra lesz szüksége a Tokióval üzletelő vállalatoknak. Ezek átfutási ideje elérheti a 15 napot is.

A hónap elején, válaszul Japán hasonló intézkedéseire, Korea levette a szigetországot megbízható gazdasági partnereinek listájáról, a mai nappal pedig egy egészen új, korábban nem is létező kategóriába sorolták át őket. Az új kategóriát azzal indokolták, hogy szükség van egy „rosszabb, mint a legjobbak, de jobb, mint a legrosszabbak” típusú csoportra is, amelynek érdekes módon egyetlen tagja lesz majd: Japán.

Mivel nagyon nehéz egy olyan országgal együttműködni, amely rendszeresen megszegi az alapvető szabályokat, olyan szabályozásokra van szükség, amely kezelni tudja ezt.

– jelentette ki indoklásában Sung Yun-mo Dél-Korea kereskedelemért felelős minisztere.

A gazdasági háború azt követően robbant ki, hogy Japán leállította néhány, Korea techóriásai számára elengedhetetlen alkatrész exportját, miután szöuli bíróságok több ízben arra köteleztek japán vállalatokat, hogy fizessenek kártérítést az ország második világháborús megszállása alatt „alkalmazott” koreai kényszermunkások után.
Megosztás
Címkék

Iratkozzon fel napi hírlevelünkre

A Facebook drasztikusan korlátozza híreink elérését. A hírlevelünkbe viszont nincs beleszólása, abból minden munkanapon értesülhet a nap 7 legfontosabb híréről.