Kisbusszal hajtott a tömegbe egy iszlamista a berlini Pride meneten
Fehér kisbusz hajtott a tömegbe a berlini Pride-felvonulás közelében szombat éjszaka, egy ember életét vesztette, tizenheten megsérültek, többen közülük súlyosan, a rendőrség a gázolásos támadás miatt egy 21 éves, iszlamista körökből ismert férfit köröz - közölték a német hatóságok.
A támadó egy fehér kisbusszal hajtott a tömegbe, a Tiergarten nevű parkban, többeket elgázolt, egy nő a helyszínen életét vesztette. A tizenhét sérült közül három állapota életveszélyes, nyolcé pedig súlyos. A támadást követően a Christopher Street Day rendezvényt tíz órakor megszakították.
A hatóságok szerint a merénylő járműve egy fának hajtott. A sofőr elhagyta a támadás helyszínét, jelenleg feltehetően a német főváros egy másik negyedében lehet.
Kai Wegner berlini polgármester a szabad és a világra nyitott német társadalom elleni támadásnak nevezte az esetet. A német fővárosban százezrek vettek részt szombaton az LMBTQ-közösség Pride menetén.