2026. június 24., 14:40

Az iráni főtárgyaló szerint a keretmegállapodás az amerikai vereség beismerése

Az Irán és az Egyesült Államok által aláírt keretmegállapodás Amerika vereségének a beismerése - szögezte le szerdán Mohammed Baker Kalibaf iráni főtárgyaló Bakuban, az Iszlám Együttműködés Szervezetének (OIC) találkozóján.

Egyesült Államok
Képünk illusztráció
Fotó: Pixabay.com

Az eseményen elmondott, az iráni állami televízióban is közvetített beszédében Kalibaf - aki egyúttal az iráni parlament elnöke is - úgy vélte, az Iszlámábádban aláírt nyilatkozat "Irán bátor népének ellenállása és eltökéltsége", nem pedig külső nyomás hatására született meg, és ezért gyakorlatilag egyenértékű Washington vereségével.

Hangsúlyozta továbbá azt is, hogy a Közel-Kelet politikai és biztonsági berendezkedéséről ezentúl csak a régió országai dönthetnek.

Megosztás
Címkék