Az iráni főtárgyaló szerint a keretmegállapodás az amerikai vereség beismerése
Az Irán és az Egyesült Államok által aláírt keretmegállapodás Amerika vereségének a beismerése - szögezte le szerdán Mohammed Baker Kalibaf iráni főtárgyaló Bakuban, az Iszlám Együttműködés Szervezetének (OIC) találkozóján.
Képünk illusztráció
Fotó:
Pixabay.com
Az eseményen elmondott, az iráni állami televízióban is közvetített beszédében Kalibaf - aki egyúttal az iráni parlament elnöke is - úgy vélte, az Iszlámábádban aláírt nyilatkozat "Irán bátor népének ellenállása és eltökéltsége", nem pedig külső nyomás hatására született meg, és ezért gyakorlatilag egyenértékű Washington vereségével.
Hangsúlyozta továbbá azt is, hogy a Közel-Kelet politikai és biztonsági berendezkedéséről ezentúl csak a régió országai dönthetnek.
Címkék