2021. július 29., 12:12

Verstappen készen áll a mogyoródi hétvégére

A világbajnoki pontversenyt vezető Max Verstappen készen áll arra, hogy a brit futamon elszenvedett bukása után a péntektől vasárnapig tartó Forma-1-es Magyar Nagydíjon ismét felvegye a harcot a címvédő, hétszeres világbajnok, századik futamgyőzelmére hajtó Lewis Hamiltonnal.

Max Verstappen
Fotó: TASR/AP

A vb-pontverseny első és második helyezettje két hete Silverstone-ban az első kanyarban ütközött, ebből pedig a 23 éves holland pilóta jött ki rosszul

autója óriási sebességgel hagyta el a pályát és csapódott a gumifalba. Verstappen egyedül szállt ki az autójából és ment el a mentőig, de láthatóan szédült, koordinációs gondjai adódtak, a pályán kivizsgálták, majd kórházba vitték. Innen még aznap este kiengedték, miután mindent rendben találtak nála.

A Red Bull versenyzője a riválisát okolta az ütközésért,

a később a futamot megnyerő címvédőre kirótt tíz másodperces büntetés pedig szerinte nem volt igazságos. Hozzátette, Hamilton győzelmi ünneplését tiszteletlennek és sportszerűtlennek tartja, hiszen ő a vele való ütközés következtében került kórházba.

Ezen a héten egy 24 órás szimulációs versenyt teljesítettem, ami jó teszt volt, hogy megnézzem, hogyan viselkedik a testem akkor, ha hosszasan ugyanabban a pozícióban kell ülnöm

- nyilatkozta a mogyoródi versenyhétvége előtt Verstappen, akinek korábbi, 33 pontos előnye nyolcra olvadt.

„Jól érzem magam, pozitív érzésekkel várom a hétvégét. Készen állok” - fogalmazott a holland versenyző.

A silverstone-i eset kapcsán megjegyezte, a média hatalmas feneket kerített az ügynek, amivel ő nem kíván a továbbiakban foglalkozni.

Tudom, mi történt, mert ott voltam az autóban és éreztem, miként ért véget a versenyem.

Már csak arra koncentrálok, hogy megint mi legyünk a legjobbak és ott maradjunk a pontverseny élén” - mondta Verstappen, akinek csapata ma felülvizsgálatot fog kérni a Nemzetközi Automobil Szövetségtől (FIA) az angliai esetet illetően. Az FIA meghallgatja és megnézi a Red Bull által összegyűjtött új bizonyítékokat, az osztrák istállónál pedig abban bíznak, hogy a szervezet további büntetést szab ki a brit címvédőre.

„Meglátásunk szerint a tíz másodperc túl enyhe volt” - fogalmazott a német RTL csatornának Helmut Marko, a Red Bull motorsport-tanácsadója, aki szerint egy boxutca-áthajtásos büntetést vagy akár egyfutamos eltiltást is megérdemelne Hamilton.

„Mindenkinek megvan a véleménye a Silverstone-ban történtekről, de a legfontosabb, hogy Max jól van. Soha nem kellemes látvány, ha egy autó balesetet szenved, különösen ilyen nagy sebességnél, így örülünk, hogy sérülés nélkül megúszta az incidenst” - nyilatkozta diplomatikusan Toto Wolff, a Mercedes csapatfőnöke.

A hétszeres világbajnok, címvédő Hamilton a Brit Nagydíj óta feltűnően kerülte az újságírókat,

csak az alapítványával kapcsolatban szólalt meg a silverstone-i hétvégét követően. A nyolc mogyoródi sikerével rekorder 36 éves brit a Hungaroringen jubilálhat, ugyanis eddigi 276 futamán 99 alkalommal nyert és az első pilóta lehet a sorozat történetében, aki eléri a századik győzelmet.

A viadalon a részben budapesti rendezésű labdarúgó Európa-bajnoksághoz hasonlóan karszalagos rendszer lesz, ezeket a jegy és a védettségi igazolvány felmutatásával előre át kell venni a kijelölt pontokon: Budapest belvárosában az Akvárium Klubban, vagy Fóton az M3-as autópálya mellett az Auchan parkolójában.

A versenyhétvége pénteken 10.05-kor a magyar szempontból legérdekesebb sorozat, a Forma-3-asok szabadedzésével indul: a spanyol Campos Racing színeiben szereplő Tóth László eddig két helyszínen ült autóba, hat futamból a legjobb helyezése a 19. volt, így a fő célja az lehet, hogy hazai pályán bekerüljön a legjobb 15-be.
A 70 körös Forma-1-es Magyar Nagydíj vasárnap 15 órakor rajtol, a Forma-3-n kívül még a Porsche Szuperkupa és a W Series mezőnye is rajthoz áll Mogyoródon.