2018. június 20., 10:53

Simon Zsolt szerint a Most-Híd emberi jogokat sért

Simon Zsolt, a Most-Híd alapító tagja szerint Bugár Béla pártja számára már csak frázis az emberi jogok védelme. A független parlamenti képviselő a Denník N napilapban megjelent kommentárja szerint Bugárék azzal, hogy hallgatnak, illetve, hogy segítik a koalíciós partnereiket az ilyen eljárásban, maguk is részt vesznek az emberi jogok megsértésében.

Simon Zsolt
Fotó: TASR

Pedig Simon szerint a Most-Híd megalakulása óta kiállt az emberi jogok védelme mellett, ami természetes is, hiszen a Szlovákiában élő kisebbségek képviseletét is felvállalta. Az emberi jogok védelme a párt értékrendjébe tartozott egészen addig, amíg Robert Ficóval és Robert Kaliňákkal szövetségre nem lépett.

Tény, hogy a Most-Híd fénye mára jócskán megkopott, mintha kimerítette volna a potenciálját, vélekedik a .týždeň hetilap Bugár államfőjelöltségéről. A hetilap szerint Bugár egyik legközelebbi munkatársa Simon Zsolt volt, akivel közösen távoztak az MKP-ból és alapították meg a Most-Hidat. Az új pártnak Bugár az elnöke, Simon az alelnöke lett. Ma már azonban egy jó szavuk sincs egymásra. Simon 2016-ban távozott a a Most-Híd ból, amikor a párt koalícióra lépett a Smerrel és az SNS-szel.  

Az összetűzés köztük azonban már a választások előtt kialakult. A .týždeň szerint Simon azt állítja, jómaga nyomást gyakorolt pártja vezetésére, hogy világosan mondják ki, a Smerrel nem lépnek kormányra. A párton belül azonban egyedül maradt ezzel a véleményével, Simon szerint nem támogatta őt František Šebej és Lucia Žitňanská sem. Amikor már világos volt, hogy a Most-Híd belép a kormánykoalícióba, Simon távozott a pártból. Egy elnökséghez közeli forrás azonban azt állítja, Simon csak azt követően távozott a pártból, hogy megtudta, nem kapja meg a mezőgazdasági miniszteri széket, mivel a pártnak csak két tagja lesz kormánytag: Lucia Žitňanská az igazságügyi és Sólymos László a környezetvédelmi tárca vezetőjeként. Simonnak csak a mezőgazdasági és környezetvédelmi parlamenti bizottság elnöki posztja maradt volna.

Maga Simon a Denník N-ben írt kommentárjában azonban azt állítja, az egyik oka annak, hogy elutasította a belépést a kormányba, hogy szerinte nem helyes szövetkezni azokkal az emberekkel, akik a hatalmukkal visszaélve elűzték Malina Hedviget az országból.

A főggetlen képviselő azt állítja: ma megismétlődött az eset a szepsi romákkal, akik szintén „maguk verték meg”. Azok, akik rászánták magukat, hogy beszéljenek a rendőrségi brutalitásról, sőt büntető feljelentést is tettek, egyszer csak azon kapták magukat, hogy hazugok és csalók lettek. S ma ellenük indult bűntető eljárás. Simon szerint hasonló a képlet, mint Malina Hedvig esetében, s egyértelmű, hogy politikai megrendelésre történik mindez a polgárok megfélemlítése érdekében, hogy azok ne merjenek az állami képviselők vétségeiről beszélni.  

Simon szerint jelenleg mindehhez teljes mértékben asszisztál a Most-Híd párt is. Az értékek, amit korábban a választóik szemében képviselt, azaz hogy küzd az emberi jogokért, ma már csak szemfényvesztés. A hallgatásukkal és partnereik cselekedeteinek tolerálásával maguk is részt vesznek az emberi jogok megsértésében, mondja Simon.

A képviselő szerint a Kuciak-gyilkosság kivizsgálása is több hibát és tisztázatlan dolgot mutat.  Mintha az állami masinéria, amely bevezette a mindennapi életbe a korrupció rendszerét és a kliensrendszert, a kormányhivatalt meg összekötötte az olasz maffiával, szándékosan nem akarná az ügyet kivizsgálni. Simon szerint ez is azoknak a megfélemlítése érdekében történik, akik rámutatnak a visszásságokra és az igazságtalanságokra. És azokról szól, akik ezt a beteg rendszert éltetik, a kormánykoalíció pártelnökeitől az egyes miniszterekig, vélekedik Simon hozzáfűzve, a rendes embernek szégyenkeznie kell egy ilyen kormány miatt.

Megosztás
Címkék

Iratkozzon fel napi hírlevelünkre

A Facebook drasztikusan korlátozza híreink elérését. A hírlevelünkbe viszont nincs beleszólása, abból minden munkanapon értesülhet a nap 7 legfontosabb híréről.