2019. szeptember 30., 18:15

Maas: aki nem fogad be migránsokat, segítsen többet ott, ahol a problémák keletkeznek

Az Európai Unió azon tagországainak, amelyek nem akarnak befogadni menekülteket, annál nagyobb mértékben kellene bekapcsolódniuk a migráció okainak felszámolásába - jelentette ki Heiko Maas német külügyminiszter hétfőn Prágában, miután tárgyalásokat folytatott Tomáš Petříček cseh külügyminiszterrel.

cseh-nemet-kulugyi-talalkozo.jpg
Fotó: CTK

Petříčeka közös sajtóértekezleten hangsúlyozta: Csehország tevékenyen vesz részt a menekültválság okainak felszámolásában Afrikában és a Közel-Keleten, tehát ott, ahol a problémák keletkeztek.

Németországnak meggyőződése, hogy a migrációs problémák megoldásába minden uniós tagállamnak be kell kapcsolódnia - fejtette ki a német diplomácia vezetője. Azt mondta, Berlin jól látja, hogy a tagállamok ennek a kérdésnek - alapvetően a migránsok szétosztásának - a megítélésében nem egységesek.

Azoknak az államoknak, amelyek nem akarnak menekülteket befogadni, nagyobb mértékben kellene tevékenykedniük azokban az országokban, ahol a problémák keletkeznek"

- szögezte le Haas újságírók előtt.

Csehország saját akaratából hozzá akar járulni a közös megoldáshoz. Arra összpontosítunk, hogy megelőzzük a migrációt, Afrikában és a Közel-Keleten harcoljunk ellene"

- fejtette ki a cseh diplomácia vezetője.

Leszögezte: Csehország segítséget nyújt az európai országoknak határaik védelmében, ugyanakkor elutasít minden olyan uniós megállapodást, amely alapján kötelezően be kellene fogadnia bizonyos számú migránst.

Tomáš Petříček  rámutatott: nem igaz az a megállapítás, hogy Csehország nem fogad be semmiféle migránsokat. Emlékeztetett: Csehország az utóbbi években több tízezer személyt fogadott be például Vietnamból, Mongóliából vagy más keleti, illetve ázsiai országból.

A cseh miniszter azt mondta, tény, hogy Prága, illetve Berlin álláspontja a migrációs kérdésben eltér egymástól, szerinte azonban ez a jó kétoldalú kapcsolatokat nem befolyásolja.

Megosztás
Címkék

Iratkozzon fel napi hírlevelünkre

A Facebook drasztikusan korlátozza híreink elérését. A hírlevelünkbe viszont nincs beleszólása, abból minden munkanapon értesülhet a nap 7 legfontosabb híréről.