Észak-Korea elengedte az orosz halászhajót
A phenjani hatóságok elengedték szombaton a Hsziangeilin-8 nevű orosz halászhajót, amelyet július 17-én fogtak el észak-koreai határőrök, mert állítólag megsértette az ország területi vizeit - közölte vasárnap a phenjani orosz nagykövetség Facebook-oldalán.
Fotó:
ma7
A tájékoztatás szerint az orosz külügyminisztérium erőfeszítéseinek köszönhetően sikerült a hajó és legénysége szabadon engedését elérni.
Az észak-koreai fél (helyi idő szerint) 16 órakor értesítette V. L. Verevka kapitányt a szabadon engedésről, és a hajó 19 óra 30 perckor hagyhatta el Vonszan kikötőjét, innen (a dél-koreai) Szokcsó felé vette az irányt, ahol a legénység két dél-koreai tagja partra száll majd"
- olvasható a diplomáciai képviselet állásfoglalásában.
A legénység egyik névtelenséget kérő tagja a TASZSZ orosz hírügynökség helyszínen lévő tudósítójának elmondta, hogy az észak-koreai hatóságok eltekintettek mindenféle büntetőintézkedés alkalmazásától, az incidenst teljességgel sikerült tisztázni.
A legénység teljes létszámban a fedélzeten tartózkodik, mindenki jól van"
- fűzte hozzá a tengerész.
A 15 orosz és két dél-koreai halászt július 17-én vették őrizetbe észak-koreai határőrök, és Vonszan városának egyik szállodájában tartották őket fogva.
Oroszországnak viszonylag jó kapcsolata van Észak-Koreával, rendszeres kereskedelmi partnere.
Oroszországnak viszonylag jó kapcsolata van Észak-Koreával, rendszeres kereskedelmi partnere.
Címkék