2019. szeptember 4., 16:39

Rövidhír: Megalakult az új olasz kormány

Ma megalakult az Öt Csillag Mozgalom (M5S) és a baloldali Demokrata Párt (PD) közös kormánya Giuseppe Conte miniszterelnök vezetésével - jelentette be Ugo Zampetti, Sergio Mattarella olasz államfő főtitkára.

Giuseppe Conte
Fotó: TASR/AP

Conte a nap folyamán mutatta be leendő minisztereinek listáját a köztársasági elnöknek, amelyet hamarosan közzétesznek.

A teljes kabinet csütörtök reggel tíz órakor fogja letenni az esküt az államfői palotában.

Ez Conte második kormánya lesz. A pártoktól független politikus 2018 júniusa óta vezette az M5S és a jobboldali Liga koalíciós kabinetjét, az utóbbi párt vezetője, Matteo Salvini azonban előrehozott választások reményében felmondta a további kormányzati együttműködést addigi  koalíciós partnerével.

Megosztás
Címkék