Kétnyelvű imaóra a szlovák-magyar imanapon
MÁTRAVEREBÉLY-SZENTKÚT. A nagyszombati érsek, Róbert Bezák vezeti idén a szlovák-magyar imanapot Mátraverebély-Szentkúton szombaton; a nemzeti kegyhelyen délben veszi kezdetét a szentmise - közölte a Ferences Sajtószolgálat szerdán az MTI-vel.
Az idei imanap újdonsága, hogy a Szociális Testvérek Társaságának magyarországi és szlovákiai tagjai kétnyelvű imaórát vezetnek a kassai születésű Boldog Salkaházi Sára gondolatai alapján. Ezután Márfi Gyula veszprémi érsek és Frantisek Rábek katonai ordinárius katekézise készíti fel a zarándokokat a szentmisére.
A kegyhelyet őrző ferencesek a liturgia zárásaként idén is kihelyezik a szabadtéri oltárra Szűz Mária kegyszobrát, annak közvetlen közelében történik a két nép felajánlása Jézus édesanyjának. Az imanapi zarándoklat litániával zárul - közölte a sajtószolgálat.
Forrás
MTI