Kenőpénzért adtak ki jogosítványokat az autós iskolák
Autós iskolákat ellenőrzött a Nemzeti Bűnüldözési Ügynökség (NAKA). Öt embert kenőpénz elfogadásával, egyet pedig megvesztegetéssel gyanúsítanak – tájékoztat weboldalán a rendőrség.
Olyan esetekre bukkantunk, amikor a tanfolyam résztvevői egyáltalán nem vettek részt az oktatáson, ennek ellenére megkapták a jogosítványt”
– közölték a rendőrök.
Két orvost azzal gyanúsítanak, hogy kenőpénz fejében adtak ki a jogosítvány megszerzéséhet szükséges igazolást.
Egy embert a kenőpénz közvetítésével gyanúsítanak, két másik gyanúsított pedig két autós iskola nevében olyanoknak adott ki jogosítványokat, akik nem teljesítették az ehhez szükséges feltételeket.
Az ügyben még folyik a nyomozás, ezért a rendőrség nem ad részletes tájékoztatást.
Címkék