2019. szeptember 24., 08:20

Kenőpénzért adtak ki jogosítványokat az autós iskolák

Autós iskolákat ellenőrzött a Nemzeti Bűnüldözési Ügynökség (NAKA). Öt embert kenőpénz elfogadásával, egyet pedig megvesztegetéssel gyanúsítanak – tájékoztat weboldalán a rendőrség.

201701251724260.000000000000000001a_autoskola.jpg
Olyan esetekre bukkantunk, amikor a tanfolyam résztvevői egyáltalán nem vettek részt az oktatáson, ennek ellenére megkapták a jogosítványt”

– közölték a rendőrök.

Két orvost azzal gyanúsítanak, hogy kenőpénz fejében adtak ki a jogosítvány megszerzéséhet szükséges igazolást.

Egy embert a kenőpénz közvetítésével gyanúsítanak, két másik gyanúsított pedig két autós iskola nevében olyanoknak adott ki jogosítványokat, akik nem teljesítették az ehhez szükséges feltételeket.

Az ügyben még folyik a nyomozás, ezért a rendőrség nem ad részletes tájékoztatást.

Megosztás
Címkék