Felvidéki ajándék Ferenc pápának
A Római Nemzetközi Ministránstalálkozón részt vevő felvidéki ministránsok ajándékokat is vittek magukkal a Ferenc pápával való találkozóra.
Az esti liturgia előtt a Szentatyának szánt ajándékokat a vatikáni tisztségviselők átvették s azt továbbítják a többi nemzet ajándékaival együtt Ferenc pápa részére. A felvidéki csomagban a magyaros virtust jelképező paprika, a keresztényekre, mint a föld sójára utaló só valamint a Szentatyának írt Üdvözlő Nyilatkozat volt több száz aláírással együtt, amelyekkel a felvidéki magyarok a Szentatya áldását kérik a magyar papi és szerzetesi hivatásokért valamint magyar főpásztorért végzett imáikra. „Vajon melyik csomagot bontja ki először a Szentatya? Isten áldja meg az Ő szolgálatát és tegye Őt figyelmessé kéréseink meghallgatására!” - teszik fel a kérdést a Pázmaneum honlapján.
A Nemzetközi Ministráns Szövetség (CIM) szervezésében július 28. és augusztus 4. közt Rómában került sor a 12. Nemzetközi Ministránszarándoklatra. A Jópásztor Alapítvány és a Pázmaneum Társulás jóvoltából 2010-hez és 2015-höz hasonlóan, az idén is lehetőség nyílott a felvidéki magyar ministránsok számára, hogy önálló csoportként, magyarul kapcsolódhassanak be a zarándoklatba.