2019. március 9., 19:42

Weber Budapestre jön, hogy találkozzon Orbánnal

A Welt szerint Weber a békülés szándékával jön Budapestre.

manfred-weber-es-orban-viktor.jpg
Fotó: Facebook

A jövő héten Magyarországra látogat Manfred Weber, az Európai Néppárt európai parlamenti frakcióvezetője és bizottsági elnökjelöltje. A politikus a német Welt am Sonntag lapnak nyilatkozva jelentette be a látogatást.

A következő néhány napban személyesen fogok beszélni Orbán Viktorral Budapesten, hogy megértessem vele: az út, amin most jár, az Európai Néppártból kifelé vezet” 

– nyilatkozta Weber.

A német lap szerint Weber a békülés szándékával jön Budapestre,

hiszen szeretné megakadályozni a Fidesz kizárását vagy esetleges távozását az Európai Néppártból. 

Weber korábban három pontban fogalmazta meg a Fidesz Néppártban maradásának feltételeit. A brüsszeli vezetés politikáját bíráló plakátkampány leállítására - amely az egyik feltétetel volt -  a magyar kormány ígéretet tett.

Megosztás
Címkék