2019. június 27., 09:27

Üzemzavar volt a paksi atomerőműben

A villamos hálózat külső hatásra történt meghibásodása miatt kiesett a paksi atomerőmű 2. blokkja – közölte honlapján szerdán az atomerőmű.

paksi-atomeromu-sztrajk.jpg
Fotó: MTI

A  leállásra a védelmi működés következtében került sor – írták.

A blokk a szerda esti óráktól, a hiba elhárítását követően újra névleges teljesítményen üzemel – tették hozzá.

A tájékoztatás szerint az eseménynek a nukleáris biztonságra gyakorolt hatása nincs, a másik három, 100 százalékos teljesítményen üzemelő blokk működését nem befolyásolja.

Megosztás
Címkék