Budapesten járt az Európai Tanács új elnöke
Orbán Viktor miniszterelnök hétfő délután a Karmelita kolostorban fogadta Charles Michelt, az Európai Tanács (EiT) megválasztott elnökét – tájékoztatta az MTI-t Havasi Bertalan, a miniszterelnök sajtófőnöke.
Fotó:
MTI/Benko Vivien Cher
A megbeszélésen a december 1-jén hivatalba lépő új tanácsi elnökkel áttekintették Magyarország és az Európai Unió kapcsolatrendszerének összes fontos témáját a migrációtól kezdve a gazdaságpolitikán keresztül egészen a külpolitikáig.
Orbán Viktor és Charles Michel kölcsönösen kifejezték együttműködési szándékukat annak érdekében, hogy a következő években sikerüljön megtalálni a jó válaszokat az Európa előtt álló kihívásokra – közölte a sajtófőnök.
Az Európai Tanács az EU-s államok kormányfőit, államfőit, valamint az Európai Bizottság elnökét tömörítő szervezet. Feladata az Unió egészét érintő elvi problémák megtárgyalása, az uniós politikai irányvonalak kijelölése.
Címkék