2019. július 11., 15:54

Zuzana Čaputová találkozott Orbán Viktorral

A visegrádi együttműködésről, a magyar-szlovák kétoldalú kapcsolatokról és európai politikai témákról is tárgyalt Orbán Viktor miniszterelnök Zuzana Čaputová szlovák köztársasági elnökkel, akit a Karmelita kolostorban fogadott csütörtök délután - tájékoztatta az MTI-t Havasi Bertalan, a kormányfő sajtófőnöke.

Zuzana Caputová, Orbán Viktor
Galéria
+3 kép a galériában
Fotó: MTI / Miniszterelnöki Sajtóiroda

Orbán Viktor gratulált a júniusban hivatalba lépett új szlovák államfőnek, és köszönetet mondott neki azért, hogy egyik első hivatalos útja Magyarországra vezetett.

 A tárgyaláson egyetértettek abban, hogy Magyarország és Szlovákia fontos partnerei egymásnak a közös történelmi múltra és egymás nemzeti kisebbségeire tekintettel is.

Fotó:  MTI / Miniszterelnöki Sajtóiroda

A magyar miniszterelnök értékelése szerint 2010 óta fokozatosan javulnak a magyar-szlovák kapcsolatok, és mára nagyszerű eredményeket ért el együtt a két ország.

Mindketten kiemelték a visegrádi együttműködés fontosságát, amely "stratégiai kérdés Közép-Európa számára", főleg a mostani időkben, amikor a kontinens jövőjével kapcsolatos legfontosabb kérdésekről folyik vita az Európai Unión belül - közölte Havasi Bertalan.

Fotó:  MTI / Miniszterelnöki Sajtóiroda
Zuzana Caputová, Orbán Viktor
Galéria
+3 kép a galériában
Megosztás
Címkék