Vészhelyzetre figyelmeztető sms-eket kaphatunk a jövőben
Rendkívüli időjárási helyzetre vagy rendkívül eseményre figyelmeztető rövid szöveges üzenetek érkezhetnek mobiltelefonjainkra a jövőben. A Reverse 112 rendszernek – az európai jogrend értelmében – legkésőbb 2022 júniusáig működnie kell Szlovákiában is, tájékoztatott a belügyminisztérium.
Peter Lazarov szóvivő szerint a szolgáltatás kiegészíti az eddigi figyelmeztető rendszereket, mint amilyen a szirénázás vagy a helyi rádiók.
A szöveges üzenetek nemcsak az időjárás viszontagságaira fogják felhívni a figyelmet, hanem a rendkívüli, nem várt eseményekre is. Ilyen például az árvíz, a hóhelyzet vagy éppen a terrorcselekmények.
Figyelmeztetéseket a Cell Broadcast szolgáltatáson keresztül is lehetne küldeni, de ahhoz Szlovákiában a mobilszolgáltatók nem építettek ki a megfelelő infrastruktúrát.
Az sms-es figyelmeztetés vagy riasztás bevezetését az új európai elektronikus kommunikációról szóló kódex teszi kötelezővé. Minden EU-tagállamnak legkésőbb 2022 nyaráig be kell azt vezetnie.