Szmogriadó: a nyustyai hulladéktelep már harmadik napja ég
A város melletti szeméttelep pénteken hajnaltájt kezdett égni. Pénteken és szombaton teherautókkal hoztak földet a tűzzel sújtott területre, de az újra lángra lobbant.
A helyzetet bonyolította az erős szél, a tűz 30 – 40 ár földterületet érint. Az oltásban besztercebányai, pelsőci, rimaszombati, nyustyai hivatásos tűzoltókon kívül klenóci és meleghegyi önkéntes tűzoltók is részt vesznek.
A Szlovák Hidrometeorológiai Intézet figyelmeztetése
A Szlovák Hidrometeorológiai Intézet (SHMÚ) figyelmeztetést adott ki súlyos szmoghelyzet, a szálló por magas légköri koncentrációja miatt a Rimaszombat járásbeli Nyustya (Hnúšťa) településre, informál a saját weboldalán az intézet.
A figyelmeztetés vasárnap reggel 04,00 órától tart a visszavonásig.
A legérzékenyebb csoportot a PM 10 részecskékre (a szálló por megnevezése) az idős emberek, a légúti-, valamint a szív és érrendszeri betegségekkel küzdő egyének, allergiások, asztmások, kisgyermekek és a terhes nők képezik - hívja fel a lakosság figyelmét a Szlovák Hidrometeorológiai Intézet. Az SHMÚ kéri a lakosságot, csökkentsék a kinn tartózkodás időtartamát, a megerőltető fizikai munkát, s rövidítsék a lakóhelyiségek szellőztetését.